Partnerzy serwisu:

PKP PLK przebudowuje peron w Kępnie. Za… 15 milionów złotych

Jakub Rösler 03.03.2022 2,9k

PKP PLK przebudowuje peron w Kępnie. Za… 15 milionów złotych
fot. PKP PLK
PKP PLK przebudowuje właśnie jeden z peronów w wielkopolskim Kępnie. W ramach prac pojawią się nowe wiaty i ławki oraz oświetlenie LED. Zostanie wymieniony także fragment toru. Całkowity koszt prac to 15 milionów złotych.
PKP PLK realizuje aktualnie prace modernizacyjne dotyczące jednego z peronów na stacji w wielkopolskim Kępnie. Co ciekawe jest to jedna z dwóch stacji w Polsce, na której perony są na dwóch poziomach - podobnie jest jeszcze w lubuskim Kostrzynie. Cała inwestycja ma się zakończyć w pierwszej połowie przyszłego roku. Wątpliwości budzi natomiast koszt całej inwestycji, który oszacowano na 15 milionów złotych.

– Na termin i wartość inwestycji wpływa jej zakres, obejmujący także wymianę toru i konieczne wzmocnienie skarpy, na której znajduje się peron. Realizacja prac wymaga przygotowania terenu, m.in. wykonania drogi technicznej dla ciężkiego sprzętu na podmokłym terenie w pobliżu stacji – poinformował nas Radosław Śledziński, z zespołu prasowego PKP PLK.

Inwestycja obejmuje peron numer 3, znajdujący się na górnym poziomie stacji. W ramach prac zostanie wykonana ścieżka dla osób niewidomych. Pojawią się także nowe ławki i zadaszenie, a także oświetlenie LED. PKP PLK planują także montaż wind, które mają ułatwić dostanie się na peron osobom o ograniczonej mobilności.

Zdaniem Śledzińskiego, prace prowadzone przy peronie 3 nie wpływają na ruch pociągów. Kursują one drugim torem, przy peronie nr 4, który został wyremontowany w 2014 roku. Co ciekawe jego modernizacja kosztowała tylko 600 tysięcy złotych. Nowo zmodernizowany peron będzie miał wysokość 55 centymetrów, identyczną co ten oznaczony numerem czwartym. Prace wykonuje Infrakol.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony