Partnerzy serwisu:

Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury wróci do PKP

Michał Szymajda 11.04.2018 7,7k

Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury wróci do PKP
Fot. pni
– PKP Polskie Linie Kolejowe będą właścicielem znajdującego się w upadłości likwidacyjnej Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury. Zasoby PNI będą wsparciem dla zarządcy infrastruktury zarówno przy pracach utrzymaniowych, jak i inwestycyjnych – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.
Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o. o (PNI) to firma budowlana realizująca kompleksowo zadania inwestycyjne w zakresie projektowania, budowy, modernizacji i remontów infrastruktury kolejowej. Zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych, złożył 5 kwietnia 2018 r. ofertę nabycia przedsiębiorstwa, które znajdowało się w upadłości likwidacyjnej. Była to jedyna oferta w tym postępowaniu na zakup całości Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury Sp. z o.o.

– Wykwalifikowana kadra PNI, doświadczenie w branży budownictwa kolejowego oraz posiadany sprzęt będą wsparciem dla PLK przy pracach związanych zarówno z utrzymaniem infrastruktury kolejowej, jak i robotami inwestycyjnymi. Decyzja PKP Polskich Linii Kolejowych oznacza, że jej pracownicy nie stracą zatrudnienia, a będą nadal działać dla PLK – czytamy w komunikacji Ministerstwa Infrastruktury.

PNI było jednym z największych w Polsce przedsiębiorstw w branży wykonawstwa i utrzymania infrastruktury kolejowej. W listopadzie 2011 r. od PKP SA kupiła ją firma Budimex. Była to jedna z większych transakcji w historii Grupy PKP, o wartości 225 mln zł. Niestety wkrótce po niej PNI popadło w duże kłopoty finansowe. Przedstawiciele Budimeksu tłumaczyli to m.in. utratą zamówień na prace związane z utrzymaniem infrastruktury kolejowej zlecane przez PKP PLK. Od września 2012 roku spółka PNI jest w stanie upadłości układowej, a od listopada 2012 r. władzę w spółce sprawuje zarządca ustanowiony przez sąd.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony