Partnerzy serwisu:

PKP PLK planują prace rewitalizacyjne na Roztoczu

Michał Szymajda 07.03.2017 262

PKP PLK planują prace rewitalizacyjne na Roztoczu
Linia kolejowa nr 69fot. Jan Pešula, lic. CC BY-SA 2.5 Wikimedia commons
PKP PLK rozpisały przetarg na niewielkie prace rewitalizacyjne na linii 66 Zwierzyniec Towarowy – Stalowa Wola Południe i linii 69 Rejowiec – Hrebenne. Efekty prac mają przyczynić się do poprawy warunków prowadzenia pociągów na Lubelszczyźnie w czasie trwania modernizacji linii nr 7.
Przygotowania do modernizacji „siódemki” trwają w najlepsze, a oznaczają one także poprawę stanu linii kolejowych, które będą wykorzystywane do objazdów. Na przykład: od czerwca 2017 pociągi pasażerskie z Lublina do Warszawy pojadą, zamiast przez Dęblin i Otwock, przez Parczew i Łuków, wobec czego zaplanowano tam prace modernizacyjne. Podobne prace wykonane zostaną też na liniach na Roztoczu, do czego odnosi się nowy przetarg PKP PLK.

W ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacji zagrożeń eksploatacyjnych na linii nr 66 Zwierzyniec Towarowy – Stalowa Wola Południe i linii 69 Rejowiec- Hrebenne” wymieniona zostanie nawierzchnia torowa pomiędzy kilometrem 53,1 a 56,0 linii 66 oraz między kilometrem 56,6 a 76,4 linii 69 (w wybranych lokalizacjach). Częściowo zostaną do tego użyte materiały staroużyteczne, nie wszędzie tez podkłady drewniane zostaną wymienione na betonowe. W ramach prac naprawione zostanie odwodnienie i ścięte zostaną ławy torowiska. Roboty nie obejmą branży sterowania ruchem kolejowym. Z wyjątkiem jednego przejazdu kolejowo-drogowego większe prace w tym zakresie również nie będą prowadzone.

Prace mają być prowadzone w systemie „zaprojektuj i buduj”. Kryterium oceny ofert w przetargu to w 95% cena, a w 5% okres gwarancji na wykonane prace. Oferty można składać do 7 kwietnia w lubelskim oddziale PKP PLK, przy czym prace, po podpisaniu umowy, muszą zakończyć się do 9 czerwca 2107.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony