Partnerzy serwisu:

PKP PLK odpowiada marszałkowi Całbeckiemu: Linia 209 jest w dobrym stanie

Michał Szymajda 11.12.2020 7k

PKP PLK odpowiada marszałkowi Całbeckiemu: Linia 209 jest w dobrym stanie
Pociąg Arrivy na stacji w Chełmży fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
Wypowiedzi marszałka województwa kujawsko-pomorskiego wprowadzają w błąd mieszkańców regionu oraz podważają ich zaufanie do sprawnego wykorzystania transportu kolejowego w regionie i w Polsce – pisze w oświadczeniu zarządca infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe.
W związku z doniesieniami medialnymi, o decyzji władz województwa kujawsko-pomorskiego o zawieszeniu od 2021 r. połączenia kolejowego na linii nr 209 Chełmża – Bydgoszcz, PKP Polskie Linie Kolejowe przesłały swoje stanowisko, odnosząc się do słów marszałka.  

– Nieprawdziwe jest stwierdzenie o złym stanie linii Chełmża – Bydgoszcz i braku planów modernizacyjnych. Linia kolejowa na trasie Chełmża – Bydgoszcz Wschód (linia kolejowa nr 209) zapewnia sprawne podróże. Jest bezpieczna i gwarantuje dobre przewozy pasażerskie z prędkością od 60 do 80 km/h. Na linii dla podróżnych dostępnych jest 12 przystanków i stacji – czytamy w oświadczeniu. PLK dodaje ponadto, że urząd marszałkowski pomija w procedowanej obecnie „Strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego do 2030 roku – Strategia Przyspieszenia 2030+.” linię 209 nie planując jej dalszej modernizacji. – Samorząd nie chce tworzenia dla mieszkańców województwa dobrych warunków podróży – komentuje PLK.

Zarządca transportu zauważa też, że nieprawdziwa jest informacja o likwidacji stacji Dąbrowa Chełmińska.

– Na linii 209 na odcinku Chełmża – Unisław – Bydgoszcz Wschód znajdują się trzy stacje kolejowe. W miejscowości Dąbrowa Chełmińska od 2008 r na wniosek samorządu działa przystanek. Marszałek Piotr Całbecki nie wnioskował o przywrócenie obsługi w Dąbrowie Chełmińskiej stacji kolejowej. Przeciwnie, w 2020 r. marszałek wystąpił do ministra infrastruktury z inicjatywą budowy nowego przystanku/peronu w odległości ok. 1 km od istniejącego przystanku, na nieczynnej stacji Dabrowa Chełmińska. Dla kogo marszałek zamierza budować peron, skoro likwiduje przewozy pasażerskie? – czytamy w oświadczeniu.

– Nierozważne jest ograniczenie kolejowych przewozów pasażerskich w województwie kujawsko-pomorskim. Zaproponowana przez Marszałka alternatywa, w postaci transportu autobusowego, nie jest korzystnym rozwiązaniem. Mieszkańcy regionu utkną w gigantycznych korkach, na ulicach Bydgoszczy, w związku z awarią tzw. wiaduktów warszawskich. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na bieżąco zapewniają utrzymanie linii i gwarantują zgodne z rozkładem, bezpieczne podróże – kończy się oświadczenie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony