Partnerzy serwisu:

PKP PLK: Nowe przystanki powstaną w Kołobrzegu, Koszalinie i Świdwinie

inf. pras., oprac. ms. 29.12.2021 2,7k

PKP PLK: Nowe przystanki powstaną w Kołobrzegu, Koszalinie i Świdwinie
fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
Podróżni w Koszalinie, Kołobrzegu i Świdwinie zyskają lepszy dostęp do kolei. Dzięki budowie nowych przystanków mieszkańcy będą mogli wygodniej podróżować pociągiem w kierunku Szczecina i Słupska. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na prace w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.
Dwa nowe przystanki w Koszalinie zostaną zlokalizowane w sąsiedztwie wiaduktu kolejowego – Koszalin Północ przy ulicy Batalionów Chłopskich, oraz wiaduktu drogowego – Koszalin Bukowe przy ulicy Władysława IV.

Dwa nowe przystanki w Kołobrzegu znajdą się w pobliżu przejazdów kolejowo-drogowych. Kołobrzeg Zachód będzie przy ulicy Grzybowskiej. Na przystanku Kołobrzeg Wschód (nazwa robocza) jeden peron przewidziano przy ulicy Fredry (dla linii 402 Koszalin – Goleniów), drugi peron przy ulicy Koszalińskiej ( dla linii Szczecinek – Kołobrzeg).

Przystanek Świdwin Zamek usytuowany zostanie w okolicach przejazdu kolejowo-drogowego przy ulicy Niedziałkowskiego.

Perony na nowych przystankach będą wyższe, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zamontowane zostaną wiaty, ławki i stojaki rowerowe. Oświetlenie umożliwi bezpieczne przejazdy po zmroku. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się skorzystają z pochylni i ścieżek naprowadzających.

Kołobrzeg Wschód będzie przygotowany do końca 2022 roku, a pozostałe w 2023 r. Wszystkie mają powstać w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. W województwie zachodniopomorskim projekt przystankowy obejmuje na liście podstawowej 11 lokalizacji: Koszalin Północny, Koszalin Bukowe, Kołobrzeg Wschód, Kołobrzeg Zachód, Świdwin Zamek, Szczecinek Bugno, Recz Pomorski, Łubowo, Złocieniec, Przecław i Kołbaskowo. Na liście rezerwowej ujęto 2 projekty: Radziszewo i Szczecinek.

W „Rządowym Programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182. W ramach programu na obu listach uwzględniono budowę 177 i modernizację 178 przystanków.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony