Partnerzy serwisu:

PKP PLK chce zawrzeć umowy ramowe na dokumentacje środowiskowe

Jakub Madrjas 06.10.2021 1,6k

PKP PLK chce zawrzeć umowy ramowe na dokumentacje środowiskowe
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP PLK ogłosiła ciekawy przetarg na zawarcie umowy ramowej na opracowywanie dokumentacji środowiskowej dla projektów, które będą realizowane w najbliższych latach. Chce wybrać siedmiu stałych wykonawców.
Jak tłumaczy Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK, przedmiotem zamówienia w ramach umowy ramowej dla projektu pn. ”Opracowanie dokumentacji środowiskowej dla projektów kolejowych realizowanych w latach 2021 – 2030” będzie wykonanie dokumentacji środowiskowej w postaci m. in. inwentaryzacji przyrodniczej, karty informacyjnej przedsięwzięcia, raportu o oddziaływaniu na środowisko, inwentaryzacji dendrologicznej, analizy akustycznej oraz pomiarów hałasu.  

- Celem zawarcia umowy ramowej jest przyspieszenie pozyskania dokumentacji środowiskowej, a co za tym przyspieszenie możliwości składania wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - tłumaczy przedstawicielka spółki. Jak informuje, PKP Polskie Linie Kolejowe planują podpisanie umowy z maksymalnie siedmioma wykonawcami. - Na dalszym etapie realizacji umowy ramowej będą przeprowadzane postępowania na wyłonienie wykonawcy konkretnego zamówienia cząstkowego - uzupełnia.

W ramach zamówienia przygotowywane będą dokumentację środowiskowe dla projektów ujętych w dokumencie "Zamierzenia inwestycyjne na lata 2021 – 2030 z perspektywą do 2040 roku" na perspektywę finansową UE 2021 – 2027, ale też pozostałe jeszcze do realizacji w ramach Krajowego Programu Kolejowego czy innych projektów realizowanych "w ramach bieżących potrzeb" PLK.  

Szacunkowa wartość zamówienia została określona na 10 mln złotych netto, a każda umowa ramowa ma obowiązywać przez 48 miesięcy. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony