Partnerzy serwisu:

PKP PLK: Konstruujemy rozkład pociągów na Pol’And’Rock

Kasper Fiszer 28.06.2019 4k

PKP PLK: Konstruujemy rozkład pociągów na Pol’And’Rock
EN57 zmierza do Szczecinafot. M. Szymajda, Rynek Kolejowy
Jerzy Owsiak zasugerował, że na uruchomienie pociągów na festiwal muzyczny w Kostrzynie nad Odrą może być już zwyczajnie zbyt późno. Deklaracja premiera dotycząca zapewnienia transportu na imprezę mogłaby więc pozostać bez pokrycia. Zarządca infrastruktury kolejowej, PKP PLK, zapewnia jednak, że trwają już prace nad rozkładem jazdy pociągów dodatkowych.
Nie milkną emocje związane z kolejową obsługą festiwalu muzycznego Pol'And'Rock (dawny Przystanek Woodstock) organizowanego na początku sierpnia w Kostrzynie nad Odrą przez fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przewozy Regionalne zadecydowały o rezygnacji z uruchamiania połączeń musicRegio ze wszystkich regionów Polski do stacji Kostrzyn na zasadach komercyjnych. Po interwencji premiera Mateusza Morawieckiego przewoźnik zadeklarował, że podstawi swoje składy w pięciu relacjach.

Owsiak: Może nie wystarczyć czasu, by zorganizować połączenia

Charyzmatyczny prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak stwierdził jednak, że na uruchomienie pociągów dla uczestników imprezy może już być za późno. „Wszystko wskazuje na to, że trudno, by słowo ciałem się stało” – napisał na swoim profilu na Facebooku, odnosząc się do deklaracji premiera o uruchomieniu kursów. Tłumaczył, że system, w ramach którego przez kilkanaście lat uruchamiano pociągi musicRegio (w tym długo bez handlowej nazwy kategrii), działał, bo kursy planowano z odpowiednim wyprzedzeniem.

Poinformował także, że fundacja WOŚP prowadzi rozmowy z kilkoma samorządami regionalnymi, które są skłonne pomóc w uruchomieniu dodatkowych kursów. Zdaniem Jerzego Owsiaka możliwości są jednak mocno ograniczone, co przełoży się na liczbę osób, która dojedzie do Kostrzyna pociągiem. Według cytowanych przez niego danych w zeszłym roku kolej przywiozła na festiwal ok. 80 tys. pasażerów. W tym roku „możemy powiedzieć, że będziemy szczęśliwi, jeśli uda się dowieźć 30-40 tys. ludzi drogą kolejową” – stwierdził szef WOŚP.

PLK: Przyjmujemy wnioski, pracujemy nad rozkładem

Zarządca infrastruktury, PKP PLK, uspokaja, że zdąży ułożyć trasy pociągów na Pol'And'Rock. – Obecnie przyjmowane są wniski i przygtowywana jest konstrukcja rozkładu jazdy na uruchomienie dodatkowych połączeń – zapewnił nas Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Na razie nie wiadomo, kiedy można się spodiewać publikacji rozkładu.

Fundacja WOŚP, która spodziewa się dużych problemów związanych z przejazdami koleją, zachęca poprzez media społecznościowe do dojazdu na festiwal samochodem i dzielenia się wolnymi miejscami z osobami, które w przypadku uruchomienia pociągów mR najprawdopodobniej wybrałyby kolej. Jerzy Owsiak poinformował także, że specjalny autobus do Kostrzyna zorganizuje samorząd miasta Świdnicy. Opłata za przejazd ma być symboliczna.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony