Partnerzy serwisu:

PKP PLK i PBDiM o tunelu w Łodzi: Będą płatności dla podwykonawców i dalsze rozmowy

simetra 10.06.2022 2,7k

PKP PLK i PBDiM o tunelu w Łodzi: Będą płatności dla podwykonawców i dalsze rozmowy
fot. UM Łódź
W piątek wieczorem zarówno PKP PLK jak i PBDiM opublikowały stanowiska w sprawie sytuacji podwykonawców w zakresie realizacji budowy podziemnego połączenia Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec.
W informacji przekazanej przez PKP PLK PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (PKP PLK) możemy przeczytać, że „w toku prowadzonych wzajemnych rozmów 10.06.2022r. między głównym wykonawcą (polską firmą Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. w konsorcjum z Energopol – Szczecin S.A ) a podwykonawcami, zapadła deklaracja o wystawieniu płatności podwykonawcom. Główny wykonawca projektu pn. „Udrożnienie Łódzkiego Węzła Kolejowego (TEN-T), etap II, odcinek Łódź Fabryczna - Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec” tj. konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. i Energopol Szczecin S.A. zadeklarowało, że już w dniu dzisiejszym zostanie wystawiony pierwszy przelew, który umożliwi rozpoczęcie regulacji zaległości finansowych głównego wykonawcy.Kolejna część rozmów zaplanowana jest na przyszły tydzień”.

PKP PLK zapewniają przy tym, że pozostają w stałym kontakcie z głównym wykonawcą oraz monitorują bieżącą sytuację na placu budowy. Priorytetem PLK pozostaje realizacja prac na ważnym społecznie projekcie, a spółka wykorzystuje wszystkie możliwe kontraktowo działania, by egzekwować terminową realizację inwestycji.

Z kolei w oświadczeniu PBDIM napisano, że „generalny wykonawca prowadzi stały dialog z Inwestorem i Podwykonawcami celem sprawnego prowadzenia prac na jednej z największych w Polsce inwestycji. Dzisiejsze działania przedstawicieli dwóch podmiotów blokujących wjazd nie były poprzedzone krokami formalnymi przewidzianymi prawem oraz warunkami prowadzenia kontraktu. Powstałe utrudnienia spowodowały wielogodzinne zakłócenia i przestoje w pracy na placu budowy, narażając Generalnego Wykonawcę i innych Podwykonawców na realne straty finansowe. PBDiM podjął natychmiastowe działania zmierzające do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji”.

Wcześniej informowaliśmy o tym, że podwykonawcy kolejowego Łódzkiego Tunelu Średnicowego blokują wjazd na budowę, domagając się zaległych pieniędzy. PKP PLK od samego początku zapewniła, że nie ma zaległości wobec głównego wykonawcy.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony