Partnerzy serwisu:

PKP PLK: Dynamiczna informacja między Żorami a Rybnikiem

Roman Czubiński 18.01.2023 1,1k

PKP PLK: Dynamiczna informacja między Żorami a Rybnikiem
Zdjęcie ilustracyjnefot. jar
Zarządca infrastruktury zamierza uzupełnić systemy dynamicznej informacji pasażerskiej i monitoringu na wybranych stacjach i przystankach w południowo-zachodniej części województwa śląskiego. Inwestycja ma zostać przeprowadzona na odcinkach linii 140, 148 i 159. Przetarg na nią ma formułę projektuj i buduj.
Zakres przetargu podzielono na dwa zadania. Pierwsze polega na zaprojektowaniu, dostawie i uruchomieniu centralnego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej (CSDIP) i systemu monitoringu (SMW) wizyjnego na stacjach: Rybnik, Sumina, Nędza i Żory oraz przystankach osobowych: Górki Śląskie, Szymocice i Nędza Wieś.

W Rybniku na dworcu głównym ma pojawić się 30 wyświetlaczy krawędziowych i 5 wejściowych. W pozostałych lokalizacjach wykonawca ma zamontować nowe systemy rozgłoszeniowe (w Rybniku – w wersji rozszerzonej), zegary dwustronne i czujniki ruchu pociągów. Na stacjach: Rybnik, Nędza i Żory przewidziano w dodatku ustawienie dwustronnych i jednostronnych wyświetlaczy wielofunkcyjnych oraz montaż monitoringu wizyjnego (tylko w Rybniku ma on mieć charakter pełny).

Drugie zadanie obejmuje elementy CSDIP i SMW na przystankach: Szczejkowice, Rybnik Gotartowice i Rybnik Piaski. Również ono ma formułę „projektuj i buduj”. Warto przypomnieć, że stacje w Żorach i Rybniku wraz z łączącym je odcinkiem linii zostały poddane rewitalizacji już w latach 2018-2019.

Wybór wykonawcy zależy wyłącznie od ceny. Termin składania ofert upływa 15 lutego. Oferenci będą związani treścią swoich propozycji do połowy maja.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony