Partnerzy serwisu:

PKP LHS chwali się rekordowymi przewozami

Jakub Madrjas 16.09.2022 2,6k

PKP LHS chwali się rekordowymi przewozami
fot. PKP LHS
O ponad 26 % wzrosły przewozy po linii PKP LHS licząc od poczatku roku. Sierpień był kolejnym dobrym miesiącem spółki. 
Jak czytamy w komunikacie, zrealizowane w okresie od stycznia do sierpnia br. przewozy towarów linią LHS są wyższe od przewozów zrealizowanych w analogicznym okresie roku ubiegłego o ponad 1 600 tys. ton, co stanowi wzrost o ponad 26 %. W okresie od wybuchu wojny na Ukrainie do końca sierpnia br. wzrost ten wyniósł ponad 30 %.

- Największy wzrost przewozów odnotowujemy w przewozach zboża, nasion oleistych i pasz, których przewieźliśmy więcej o ponad milion ton, w porównaniu do roku ubiegłego, co stanowi wzrost o 280 % - informuje spółka i przypomina, że odpowiada również za kompleksową organizację przewozów towarów humanitarnych z Polski do Ukrainy. 

- Podjęcie i zrealizowanie większych przewozów było możliwe dzięki prowadzonej w ostatnich pięciu latach intensywnej działalności inwestycyjnej.  Spółka świadoma jest aktualnych wyzwań i potrzeb w zakresie realizacji zwiększonych przewozów pomiędzy Ukrainą a Polską. Podejmowane obecnie działania inwestycyjne i organizacyjne pozwolą w najbliższym czasie na dalsze rozwinięcie dotychczasowej zdolności transportowo-logistycznej PKP LHS - podsumowuje spółka w komunikacie.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony