Partnerzy serwisu:

PKP Intercity znalazło wykonawców napraw dla części swoich wagonów

Michał Szymajda 22.03.2016 309

PKP Intercity znalazło wykonawców napraw dla części swoich wagonów
PKP Intercity ma problem ze znalezieniem wykonawców dla niektórych naprawFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Dalekobieżny przewoźnik w przetargu na wykonanie napraw poziomu P4 swoich 26 wagonów wyłonił wykonawców 19 z nich. Ostatnio nie udało mu się wyłonić wykonawców napraw 80 innych pojazdów.
Przetarg na naprawę 26 różnych wagonów pasażerskich znalazł pozytywne zakończenie w wypadku 19 wagonów w ramach trzech osobnych części zamówienia. 14 wagonów serii 154A naprawi Wagon Opole, 3 wagonami 158A zajmie się poznański Cegielski, dwa wagony 406A naprawi natomiast Pesa Bydgoszcz.

PKP Intercity nie zdecydowało się na wybór złożonych ofert w części przetargu dotyczącego napraw P4 3 wagonów 156A, 1 wagonu Z1A i 1 wagonu WR. W wypadku napraw wyżej wspomnianych wagonów oferty złożone w przetargu przekraczały kosztorys wykonany przez PKP Intercity (np. za naprawę P4 wagonów WR Pesa Bydgoszcz chciała otrzymać ponad 12 mln zł, tymczasem przewoźnik mógł na to przeznaczyć niewiele ponad 8 mln zł). Kryterium wyboru ofert, podobnie jak w wypadku zadań rozstrzygniętych pozytywnie, był w 90% koszt naprawy, a w 10% okres udzielanej gwarancji.

Do 12 lutego trwał przetarg na wykonanie napraw P4 aż 80 wagonów różnych typów, jednak przewoźnikowi, z uwagi na rozbieżność cen ofert w stosunku do posiadanego kosztorysu, nie udało się go pozytywnie zakończyć. W tej chwili trwa jeszcze przetarg na wykonanie partii aż 112 wagonów (także P4) oraz naprawy P5 wraz z zaawansowaną modernizacją. Wkrótce dowiemy się, czy tym razem oferty złożone w przetargu zmieszczą się w ramach wyznaczonych przez PKP Intercity.

Liczne naprawy P4 i P5, które chce przeprowadzać przewoźnik, mają związek z zapowiedzianym przez prezesa Jacka Leonkiewicza programem modernizacyjnym. Leonkiewicz zrezygnował jednak z funkcji prezesa PKP Intercity. Obecnie funkcję prezesa pełni Marek Chraniuk.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony