Partnerzy serwisu:

PKP Intercity zmienia zdanie. Z Warszawy do Poznania będzie taniej

Michał Szymajda 22.05.2017 1k

PKP Intercity zmienia zdanie. Z Warszawy do Poznania będzie taniej
Stanieją bilety Warszawa - Poznańfot. Michał Szymajda, Rynek Kolejowy
W połowie maja informowaliśmy o tym, że w związku z planowaną na dwa lata modernizacją magistrali kolejowej E20 pomiędzy Warszawą a Poznaniem nie tylko wydłuży się czas przejazdu (nawet o ponad godzinę), ale także podrożeją bilety na najtańsze pociągi TLK. Przewoźnik postanowił jednak zrobić krok w kierunku pasażera.
– Dla pasażerów podróżujących na trasie Warszawa – Poznań PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę. W ramach promocji "Bilet Taniomiastowy" ceny biletów na pociągi TLK oraz IC, kursujące po zmienionej trasie, zostaną obniżone o około 10 procent. Przykładowo za podróż z Poznania do Warszawy pasażer zapłaci 54,90 zł, a nie jak do tej pory 61 zł. Oferta zacznie obowiązywać od czerwca 2017 roku – poinformowało "RK" biuro prasowe przewoźnika.

Obecnie bilet za 54,90 można kupić do trzech dni przed odjazdem pociągu na tej trasie. Później cena rośnie do wspomnianych 61 zł. Ale jeśli bilet na pociąg TLK kupimy do dwóch tygodni przed jego odjazdem, zapłacimy 44,80, a do tygodnia przed – 48,80. Czy oznacza to, że dla pasażerów korzystających ze sprzedaży w ramach oferty "Wcześniej – Taniej" bilet podrożeje?

– Jeśli okaże się, że bilet będzie kosztował mniej w ofercie "Wcześniej – Taniej" niż w ofercie "Bilet Taniomiastowy", to pasażerowi sprzedany zostanie bilet według korzystniejszej oferty cenowej – usłyszeliśmy w biurze prasowym PKP Intercity.

Tekst, w którym informowaliśmy o znacznym wydłużeniu czasu jazdy i braku oferty promocyjnej na linii Warszawa – Poznań (ten drugi element jest już na szczęście nieaktualny) można przeczytać tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony