Partnerzy serwisu:

PKP IC zmienia ofertę Wcześniej. Będą też nowe bilety Promo

jm/ms, Rynek Kolejowy/inf. prasowa 28.07.2017 14,1k

PKP IC zmienia ofertę Wcześniej. Będą też nowe bilety Promo
Fot. Patryk Farana
Od 1 sierpnia będzie można kupić taniej bilety na Ekspresy i Pendolino dzięki nowej, korzystnej ofercie PKP Intercity. Pogorszy się za to oferta promocyjna dla połączeń budżetowych TLK i IC.
Jak poinformowało PKP Intercity, nowa oferta przedsprzedażowa Promo może zmniejszyć koszty podróży pociągami ekspresowymi nawet o 55%. Będzie dostępna w sprzedaży od 1 sierpnia, ale będzie można skorzystać z niej tylko w pociągach, które wyjadą w trasę 31 sierpnia i później.

Oferta Promo będzie obowiązywać na przejazdy w klasie 2. pociągami Express InterCity Premium i Express InterCity. Za bilet w 2. klasie pociągu EIP na trasie z Krakowa, Trójmiasta czy Katowic do Warszawy podróżny zapłaci 79 zł, a z Wrocławia do stolicy 89 zł. Jednocześnie m.in. studenci czy uczniowi,e dzięki przysługującym im ulgom ustawowym, za przejazd zapłacą jeszcze mniej.

Super Promo zostaje – z większymi obniżkami na mało popularnych odcinkach

Warto zaznaczyć, że oferta Super Promo, pozwalająca nabyć bilety na Pendolino z Warszawy do Trójmiasta i Krakowa za 49 złotych, będzie dalej aktualna. Bilety w ramach oferty Promo będą dostępne dopiero po wyprzedaniu puli Super Promo. Nowa oferta będzie również limitowana. Po wyczerpaniu puli Promo pasażerom będą oferowane bilety w ramach oferty Wcześniej, odpowiednio z 30-, 20- i 10-procentową zniżką.

Jednocześnie od 1 sierpnia bilety w ramach oferty Super Promo na przejazdy na krótkich odcinkach będą jeszcze tańsze. Obniżki wyniosą nawet 40 zł. Mniej zapłacą np. pasażerowie podróżujący na trasie ze Świnoujścia do Stargardu, gdzie cena biletu w ramach Super Promo spadnie z 69 do 29 zł, czy na odcinku z Opola do Częstochowy – tu opłata obniży się aż o 30 zł, z 59 zł do 29 zł. To najczęściej odcinki o bardzo ograniczonej ofercie, nie cieszące się popularnością wśród pasażerów.

Czy pasażer skorzysta na tych zmianach? Wszystko zależy od limitów, które ustali przewoźnik. Przykładowo, jeżeli w momencie wprowadzenia Promo zmniejszona zostanie pula biletów Super Promo, to można mówić raczej o podwyżce. Jeżeli z kolei do starej puli Super Promo dodane zostaną nowe bilety Promo, to wielu pasażerów pojedzie pocigami EIP i EIC taniej niż dotad.

Mniej korzystna oferta Wcześniej

Niestety, korzystne zmiany dotyczą tylko najdroższych kategorii pociągów PKP Intercity. Przewoźnik poinformował również, że zmieni progi czasowe oferty Wcześniej, z której można skorzystać w klasie 2. na dowolnie wybranej trasie krajowej wszystkich kategorii pociągów (EIP, EIC oraz ekonomicznych IC i TLK).

Od 31 sierpnia, by otrzymać 10% zniżki, należy kupić bilet na co najmniej 7 dni przed odjazdem, 20% – na co najmniej 14 dni, a 30% – na co najmniej 21 dni przed podróżą. Oznacza to, że bilety zdrożeją dla większości pasażerów. W tej chwili o 10% taniej bilet kupuje się nawet na 3 dni przed podróżą, między 7 a 14 dniem sprzedaży obniżka wynosi 20%, a na 14 dni przed odjazdem jest to 30%. Po zmianach na bilety trzeba będzie „polować” dużo wcześniej”.
 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony