Partnerzy serwisu:

PKP Intercity zleca naprawę zestawów kołowych i kupuje części do Husarzy

Michał Szymajda 12.08.2016 336

PKP Intercity zleca naprawę zestawów kołowych i kupuje części do Husarzy
PKP Intercity kupi części do HusarzyFot. archiwum RK
PKP Intercity rozstrzygnęło dwa przetargi. Jeden z nich związany jest z naprawą okresową wózków wagonowych, drugi z dostawą części do ich najszybszych lokomotyw.
Pierwsze z postępowań podzielone było na cztery odrębne zadania. W dwóch pierwszych chodziło o wykonanie napraw łącznie 80 wózków typu Goerlitz, kolejne dwa dotyczyły napraw wózków typu GP200. Do wszystkich zadań zgłosiły się dwie firmy: ZNTK Mińsk Mazowiecki oraz Wagon Opole. PKP Intercity we wszystkich zadaniach lepiej oceniło ofertę z Mazowsza i to ona wykona zlecenie.

Kolejny z przetargów dotyczył dostaw części do lokomotyw serii EU44 (Husarz) – jedynych na polskiej sieci kolejowej zdolnych jeździć z prędkością 200 km/h. Jak nie trudno się domyśleć części te dostarczy Siemens, który jest także producentem tych pojazdów.

W ostatnich dniach PKP Intercity rozstrzygnęło także przetarg na naprawę okresową lokomotyw EP09 (więcej czytaj tutaj). Przewoźnikowi udało się wybrać wykonawcę napraw P4 tylko dla części z zadań, opiewających na naprawę 9 elektrowozów. PKP IC bada też oferty w przetargu na naprawy poziomu P4 dla 186 wagonów pasażerskich. Piszemy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony