Partnerzy serwisu:

PKP Intercity zatrzymuje część pociągów w Ozorkowie

Kasper Fiszer 06.11.2018 2,8k

PKP Intercity zatrzymuje część pociągów w Ozorkowie
Rozkład jazdy na stacji Ozorkówfot. Kasper Fiszer
Trwa okres pilotażowego zatrzymywania wybranych pociągów kategorii InterCity w Ozorkowie. Nie wiadomo na razie, czy w podłódzkim miasteczku kursy realizowane przez PKP Intercity będą przystawać także w przyszłym roku. Póki co ozorkowianie mogą wsiąść na tamtejszym dworcu kolejowym do czterech kursów jadących w kierunku Gdyni oraz do pociągów powrotnych do Łodzi, Krakowa i Katowic.
Korekta rozkładu jazdy, która weszła w życie w zeszłym miesiącu, przyniosła w regionie łódzkim dość niespodziewaną zmianę. W Ozorkowie zaczęły zatrzymywać się bowiem pociągi dalekobieżne uruchamiane przez PKP Intercity. Nowych postojów nie wyznaczono jednak wszystkim kursom przewoźnika jadącym po linii nr 16 pomiędzy Zgierzem a Kutnem. W podłódzkiej miejscowości zatrzymują się obecnie cztery pary pociągów.

PKP IC będzie analizować zainteresowanie swoimi pociągami

Można tam wsiąść zatem do IC „Doker” Łódź Fabryczna – Gdynia Główna, IC „Hutnik” Katowice – Gdynia Główna, IC „Sukiennice” Kraków Główny – Gdynia Główna i IC „Stoczniowiec” Katowice – Gdynia Główna. W Ozorkowie nie zatrzymują się natomiast kursy jadące przez Kutno zamiast przez Kalisz objazdem związanym z remontem linii nr 14 na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola. Są to IC „Włókniarz” Łódź Fabryczna – Szczecin Główny, IC „Barbakan” Kraków Główny – Szczecin Główny i IC „Portowiec” Katowice – Szczecin Główny.

PKP Intercity nie wskazało nam powodów zatrzymania tylko części kursów. Nie wiemy także, czy ozorkowianie uzyskali dostęp do kolei pasażerskiej na stałe. – Wprowadzenie postojów na stacji Ozorków ma charakter pilotażowy. Czas pilotażu jest jeszcze zbyt krótki, by dawać podstawę do ostatecznych decyzji – powiedziała nam jedynie Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Powrót przewoźnika do Ozorkowa po kilku latach przerwy

Na razie przewoźnik nie poinformował, czy postoje zostaną utrzymane po kolejnej – wypadającej już za około miesiąc – zmianie rozkładu jazdy. Jednak zgodnie z danymi zamieszczonymi na łamach Portalu Pasażera (zarządzanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe) część kursów PKP IC kierowanych linią nr 16 nadal będzie się w tym mieście zatrzymywać.

Leżący na północnym skraju aglomeracji łódzkiej Ozorków ma nieco ponad 20 tys. mieszkańców. PKP Intercity zatrzymywało już tam swoje pociągi w przeszłości – np. w roku 2011 postoje wyznaczono tam dla pociągu TLK Kraków Główny – Szczecin Główny/Świnoujście. Niedawno jakość połączenia miejscowości z Łodzią znacznie spadła, bo w lutym zawieszono kursowanie tramwaju podmiejskiego linii 46.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony