Partnerzy serwisu:

PKP Intercity zatrudni... ptaki drapieżne

Michał Szymajda 24.03.2018 4,9k

PKP Intercity zatrudni... ptaki drapieżne
Raróg w sokolniczym rynsztunkuFot. Krzych.w(K.P.Wiśniewski), GFDL
Narodowy przewoźnik dalekobieżny poszukuje sokolnika, który wraz ze swoim ptakiem pozbędzie się gołębi z hali całopociągowej na warszawskim Grochowie. PKP Intercity właśnie ogłosiło otwarte postępowanie w tej sprawie.
Jak w specyfikacji precyzuje PKP Intercity „prowadzenie usługi niezbędne jest dla przepłoszenia gołębi przebywających w rejonie oraz wewnątrz hali całopociągowej”. Spółka ocenia, że gołębie stały się dokuczliwym problemem, który należy niezwłocznie usunąć. Chodzi nie tylko o to, że ptaki brudzą wagony, urządzenia i oczywiście pracowników, ale także o to, że są oni narażeni są na rozsiewane bądź też roznoszone przez ptaki bakterie i choroby, co miała potwierdzić kontrola Inspektora BHP.

PKP Intercity informuje, że w 2017 roku jednorazowo zatrudniono już sokolnika, jednak termin jego pracy wybrano dość niefortunnie. Ze względu na wysoką temperaturę powietrza na zewnątrz liczbę ptaków w hali, była bowiem ograniczona. Mimo to zauważono, że gołębie przestraszyły się drapieżnego – Systematyczne ich płoszenie mogłoby poskutkować opuszczeniem hali – zauważa przedstawiciel spółki.

W tym roku PKP Intercity chce sokolnika wynajmować stale, bo przy regularnym płoszeniu gołębi można skutecznie ograniczyć ich ilość, a docelowo zupełnie się ich pozbyć.

– Praca sokolnika polegać będzie na odstraszaniu gołębi w okresie 75 dni, nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu. Płoszenie winno trwać minimum 2 godziny i powinno być zaplanowane o różnych porach dnia. Wykonawca usługi zobowiązany jest w ramach podpisanego zamówienia do złożenia wizyty zapobiegawczej (wraz z ptakami łowieckimi) po upływie jednego miesiąca od zakończenia wykonywania przedmiotu zamówienia – czytamy w specyfikacji zamówienia.

Warto przypomnieć, że profesjonalni sokolnicy ze swoimi zwierzętami pełnią stałą służbę na wielu polskich lotniskach, gdzie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa startujących i lądujących samolotów. Choćby w Rzeszowie.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony