Partnerzy serwisu:

PKP Intercity zamawia stanowisko diagnostyczne do bazy w Przemyślu

Jakub Madrjas 08.07.2020 45

PKP Intercity zamawia stanowisko diagnostyczne do bazy w Przemyślu
fot. voestalpine Signaling Poland
PKP Intercity ogłosiło postępowanie na dostawę nowego stanowiska diagnostycznego do kontroli i oceny stanu technicznego układów hamulcowych wagonów pasażerskich.
Wykonawca ma dostarczyć stanowisko w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy do jednej z sekcji w Zakładzie Południowym w Przemyślu. - Zakup stanowiska diagnostycznego do kontroli i oceny stanu technicznego układów hamulcowych wagonów pasażerskich służy doposażeniu jednej z sekcji w Zakładzie Południowym. Urządzenie skróci czas wykonania badań hamulców - tłumaczy Agnieszka Serbeńska z zespołu prasowego PKP Intercity.

Jak dodaje, automatyzacja procesu badania instalacji hamulcowej zapewnia powtarzalność przeprowadzonego testu. - Dzięki temu pozwala również jednoznaczne określić czy spełnione są wymagania kolejowych norm bezpieczeństwa - wyjaśnia. Obecnie PKP Intercity posiada takie urządzenie między innymi na bocznicy Olszynka Grochowska.

Warto przypomnieć, że planowana jest już duża inwestycja PKP Intercity w bazę taborową w Przemyślu. Multiconsult opracuje projekt za 5,5 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony