Partnerzy serwisu:

PKP Intercity zamawia elementy ETCS do Dartów. Na zapas

Jakub Madrjas 29.10.2020 213

PKP Intercity zamawia elementy ETCS do Dartów. Na zapas
Fot. M. M. Czarnecki
PKP Intercity ogłosiło zapytanie ofertowe na dostawę elementów zabudowy systemu sterowania ETCS dla pojazdów typu 43WE serii ED161 Dart. Dostarczone przez Pesę pojazdy mają ten system – chodzi o części do naprawy uszkodzeń spowodowanych wypadkami.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dziesięciu anten Siemens typ ANT5A oraz takiej samej liczby przewozów anteny z dwuletnią gwarancją. Termin dostawy jest długi – pierwsza połowa zamówienia w pięć miesięcy, druga w ciągu roku.

Zamówienie jest o tyle ciekawe, że Darty Pesy posiadają już ETCS poziomu 2. Jak tłumaczy Agnieszka Serbeńska z biura prasowego przewoźnika, w wyniku kolizji pojazdów ED161 z pojazdami drogowymi oraz innych zdarzeń kolizyjnych na liniach kolejowych dochodzi do uszkodzeń elementów systemu ETCS umieszczonych na podwoziu pojazdów. – PKP Intercity uruchomiło więc postępowanie zakupowe dla zabezpieczenia odpowiedniej liczby podzespołów, by w ten sposób zapewnić sprawne przeprowadzanie koniecznych napraw – tłumaczy.  

Spytaliśmy, czy naprawy ETCS nie wchodzą w zakres utrzymania pojazdów przez producenta. – Naprawy skutków wypadków są wyłączone z umowy na dostawę i utrzymanie pojazdów serii ED161 – tłumaczy przedstawicielka przewoźnika. PKP IC do takich napraw może wykorzystywać swoje części, jeśli są zgodne z dokumentacją pojazdu. Trzy lata temu pisaliśmy o naprawie drzwi do Pendolino tego przewoźnika.

Konieczność wyłączenia całego zespołu trakcyjnego w wyniku awarii czy wypadku jest jedną z wad tego typu jednostek. Mają też jednak istotne zalety. Więcej na ten temat piszemy w tym tekście.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony