Partnerzy serwisu:

PKP Intercity wypożyczy 7 lokomotyw spalinowych

Łukasz Kuś 28.07.2016 674

PKP Intercity wypożyczy 7 lokomotyw spalinowych
Czeska lokomotywa 754, tego typu jednostki eksploatuje też PKP Intercity fot. Marcel Štancl sm42.pl
PKP Intercity ogłosiło przetarg na dzierżawę 7 lokomotyw z napędem spalinowym przystosowanych do pociągów pasażerskich. Lokomotywy będą eksploatowane od grudnia 2016 r.
Lokomotywy mają mieć maksymalną prędkość eksploatacyjną nie niższą niż 100 km/h, moc silnika spalinowego nie mniejszą niż 1400 kW i być wyposażone w sprzęgi elektryczne 3 kV DC do ogrzewania i zasilania układów wentylacji oraz klimatyzacji.

Zamówienie podzielone jest na dwie części obejmujące dostawę dwóch i pięciu lokomotyw. Oferty składać można na jedną część lub obie. Lokomotywy będą dzierżawione od grudnia 2016 r. do końca 2017 r.

PKP Intercity zwiększyło obsługę linii niezelektryfikowanych w 2016 roku kiedy wprowadziły do eksploatacji lokomotywy spalinowe Gama. Później wystąpiły problemy z dostępnością tego taboru, dlatego spółka poszukuje dodatkowych lokomotyw. Z powodu częstych awarii Gam na relacjach do Zamościa często wprowadzana jest komunikacja zastępcza, co jest niedogodne dla pasażerów i generuje dla spółki dodatkowe koszty.

PKP Intercity ogłosiło wczoraj również przetargi, w których przewoźnik szuka wykonawcy naprawy głównej 42 wagonów 2. klasy. Spółka zamawia też modernizację 10 wagonów 1. klasy oraz serwis trzech lokomotyw EP09.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony