Partnerzy serwisu:

PKP Intercity zabezpiecza autobusy na wyjazd z Zakopanego w Nowy Rok

Jakub Madrjas 23.12.2021 5k

PKP Intercity zabezpiecza autobusy na wyjazd z Zakopanego w Nowy Rok
Fot. Henryk Borawski, CC BY-SA 4.0
PKP Intercity ogłosiło przetarg na komunikację zastępczą na odcinku Zakopane - Kraków oraz utrzymanie autobusów w gotowości w pierwszym i drugim dniu 2022 roku.
Przedmiotem postępowania jest zapewnienia trzech autobusów w gotowości w Zakopanem w godzinach 06:00 - 21:00 w dniach 1 i 2 stycznia. Przewoźnik chciałby przewoźnika, który podstawi je w ciągu 15 min od zgłoszenia do stacji PKP Zakopane. 

PKP Intercity zakłada, że jeśli kurs się nie odbędzie, poniesie jedynie koszty utrzymania autobusów w gotowości. Każdy autobus musi być 50 miejscowy, z klimatyzacją i toaletą. PKP Intercity zastrzegło sobie prawo do nieodpowiadania na pytania oferentów i unieważnienia postępowania bez podania przyczyny.

Dlaczego przewoźnik ogłosił przetarg na ewentualną komunikację zastępczą, a nie np. uzupełniającej, na dopiero co otwartej (na okres ferii) linii? Czy przewiduje on problemy z ruchem pociągów? - Biorąc pod uwagę wzmożony ruch pasażerski do Zakopanego na przełomie roku, PKP Intercity podjęło decyzje o zabezpieczeniu komunikacji autobusowej na wypadek wystąpienia sytuacji awaryjnej. Komunikacja umożliwi wyjazd pasażerów z Zakopanego - poinformowała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

Czasu na rozstrzygnięcie postępowania siłą rzeczy jest niewiele - oferty można składać do 27 grudnia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony