Partnerzy serwisu:

PKP Intercity wzmacnia pociągi na święta

inf. pras 14.04.2022 2,2k

PKP Intercity wzmacnia pociągi na święta
Fot. PKP Intercity
Okolice Wielkanocy wiążą się ze zwiększonym zainteresowaniem podróżami po kraju. PKP Intercity zapewnia, że pociągi cieszące się największym zainteresowaniem będą w miarę możliwości wzmacniane dodatkowymi wagonami. W tej chwili PKP Intercity ma zaplanowane już wydłużenie w okresie okołoświątecznym ponad 200 pociągów – czytamy w komunikacie.
Przewoźnik zaplanował już wzmocnienie 216 pociągów dodatkowymi ponad 380 wagonami, które będą jeździć na popularnych trasach w okresie 14-19 kwietnia. Przed świętami dodatkowe wagony pojawią się w składach wyruszających m.in. z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Katowic, Szczecina, Lublina czy Przemyśla, które pojadą do innych dużych miast lub popularnych ośrodków turystycznych, jak np. Kołobrzeg czy Świnoujście – czytamy w komunikacie.

Przewoźnik podaje, że na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz frekwencji, będzie w miarę możliwości wzmacniać kolejne pociągi dodatkowymi wagonami, gdy zaobserwuje zwiększone zainteresowanie danym połączeniem i tam, gdzie będzie to możliwe. Jednocześnie 8 pociągów zamiast w niedzielę 17 kwietnia pojedzie w poniedziałek 18 kwietnia, aby ułatwić poświąteczne powroty. Zmiana dotyczy składów:
  • TLK 611152 Krasiński rel. Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia;
  • TLK 16152 Krasiński rel. Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny;
  • IC 81152 Parsęta rel. Kołobrzeg – Łódź Fabryczna;
  • TLK 81150 Słupia rel. Kołobrzeg – Warszawa Wschodnia;
  • IC 5450 Klimczok rel. Gdynia Główna – Katowice;
  • IC 86104 Swarożyc rel. Szczecin Główny – Wrocław Główny;
  • IC 1102 Kraszewski rel. Warszawa Wschodnia – Terespol;
  • IC 1112 Kraszewski rel. Terespol – Warszawa Wschodnia.
PKP Intercity obserwuje rosnące zainteresowanie podróżami do Kołobrzegu, dlatego w piątek 15 kwietnia pociąg EIP 3840, wyjeżdżający z Krakowa Głównego o 11:45 i standardowo kursujący przez Warszawę do Gdyni, pojedzie w wydłużonej relacji do Kołobrzegu. Na miejsce dotrze planowo o 20:08 – podaje PKP IC.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony