Partnerzy serwisu:

Przeglądy 48 elektrowozów PKP Intercity EU i EP07. Olkol i PKP Cargo z najlepszymi ofertami

Michał Szymajda 16.11.2020 7,3k

Przeglądy 48 elektrowozów PKP Intercity EU i EP07. Olkol i PKP Cargo z najlepszymi ofertami
EU07 na czele pociągu TLK Malinowski w Krynicyfot. M. Szymajda
PKP Intercity poszukuje wykonawcy napraw i przeglądów okresowych poziomu P4 dla 48 lokomotyw EU07 i EP07. W ogłoszonym w czerwcu przetargu wpłynęły dwie oferty: z PKP Cargotabor i z Olkolu.
Operator przewozów dalekobieżnych podzielił przetarg na trzy części. We wszystkich chodzi o naprawdę i przegląd 16 lokomotyw. W każdym przypadku możliwa jest opcja wykonania podobnych czynności obsługowych na jeszcze siedmiu pojazdach.

Kryterium wyboru ofert był w każdym z zadań termin wykonania naprawy jednej lokomotywy (20%), okres gwarancji i rękojmi (10%) oraz cena (70%). Wykonawca lub wykonawcy na zajęcie się lokomotywami będą mieli 24 miesiące od chwili podpisania umowy. O zamówienie mogą starać się Ci z nich, którzy mają już na koncie dostawę lub naprawę nie mniej niż 4 pojazdów kolejowych z napędem elektrycznym. Pierwotnie PKP Intercity miało otworzyć koperty z ofertami już 13 lipca 2020, ale sprawa przeciągnęła się aż do początku listopada. 

Oferty w trzech zadaniach złożyło trzech potencjalnych wykonawców: Olkol, ZNTKiM Gdańsk oraz PKP Cargotabor: W zadaniu pierwszy najlepszą ofertę złożył Olkol, w pozostałych dwóch PKP Cargotabor. Gdański zakład otrzymał niższą liczbę punktów we wszystkich zadaniach. Teraz PKP Intercity ma czas na podjęcie decyzji co do tego, czy podpisze umowy z wykonawcami.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony