Partnerzy serwisu:

PKP Intercity wypożycza kolejnego wielosystemowego Vectrona

Michał Szymajda 04.12.2019 93

PKP Intercity wypożycza kolejnego wielosystemowego Vectrona
Fot. ZSSK
PKP Intercity boryka się obecnie ze zmniejszoną dostępnością wielosystemowych lokomotyw elektrycznych, które mogą obsługiwać połączenia międzynarodowe. W tym celu wypożycza lokomotywy Siemens Vectron od innych przewoźników lub pooli taborowych.
Problemy z dostępnością lokomotyw wielosystemowych są przyczyną opóźnień pociągów międzynarodowych z Berlina do Warszawy. W ubiegłym tygodniu, w co najmniej jednym przypadku poranny pociąg do stolicy Polski opóźniony był ok. 2 godzin, ale dość częste są kilkunastominutowe opóźnienia, wynikające ze zmiany lokomotyw w Poznaniu Głównym. Od maja PKP Intercity wypożyczało do prowadzenia pociągów międzynarodowych lokomotywę Vectron z MRCE, obecnie wynajmuje podobną lokomotywę od słowackiego przewoźnika towarowego ZSSK Cargo.

– Potwierdzamy, że lokomotywa Vectron będzie w najbliższym czasie obsługiwać pociągi międzynarodowe PKP Intercity. Koszt i okres dzierżawy jest objęty tajemnicą handlową spółki – napisało biuro prasowe przewoźnika. – Wydzierżawiona lokomotywa Vectron wzmacnia połączenia międzynarodowe. Powodem jest okresowo zmniejszona dostępność lokomotyw serii EU44 „Husarz”, spowodowana zdarzeniami losowymi – wypadkami komunikacyjnymi, które pociągnęły za sobą konieczność wykonania skomplikowanych napraw przez producenta lokomotyw, celem przywrócenia ich do eksploatacji – dodaje Anna Zakrzewska z biura prasowego spółki. Jeden z takich wypadków opisujemy tutaj.

PKP Intercity od nowego rozkładu jazdy rozpocznie współpracę w także inną słowacką spółkę. Słowackie wagony należące do pasażerskiego oddziału ZSSK zaczną obsługiwać połączenie z Gdyni przez Poznań, Wrocław i Katowice do słowackiej Żyliny.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony