Partnerzy serwisu:

PKP Intercity wynajmie spalinowe pociągi na dłużej

Jakub Madrjas 31.08.2022 5,9k

PKP Intercity wynajmie spalinowe pociągi na dłużej
Fot. SKPL
Wygląda na to, że PKP Intercity zmieniło swoje podejście do dzierżawy spalinowych zespołów trakcyjnych do obsługi połączeń na liniach niezelektryfikowanych. Zamiast corocznych postępowań ogłosiło przetarg na dłuższy okres - co najmniej czterech lat.
Przedmiotem ogłoszonego przez PKP Intercity zamówienia jest dzierżawa spalinowych lub hybrydowych zespołów trakcyjnych przeznaczonych do obsługi wybranych połączeń kolejowych wraz z zapewnieniem utrzymania, wyposażenia w materiały eksploatacyjne i obsługi rewidenckiej.

Początek usługi planowany jest 11 grudnia, gdy wejdzie w życie nowy rozkład jazdy. Ma ona objąć 4 kolejne lata, z prawem opcji rozszerzenia zamówienia o kolejne 12 miesięcy. 

Zamawiający wymaga by wykonawca wykazał, że dysponuje łącznie co najmniej pięcioma spalinowymi lub hybrydowymi zespołami trakcyjnymi lub hybrydowymi zespołami trakcyjnymi a także doświadczenia w obsłudze utrzymania pojazdów trakcyjnych na poziomie P2 i P3. 

Oferty można składać do 27 września. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

W ostatnich latach PKP Intercity wynajmuje zespoły trakcyjne (w zmieniającym się modelu) od SKPL. Przewoźnik dość późno zabierał się za przetargi w tej sprawie, które dodatkowo obejmowały tylko okres jednego roku. Teraz widać, że PKP IC chce w końcu mieć ustalony model na kilka lat.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony