Partnerzy serwisu:

PKP Intercity wynajmie pięć lokomotyw spalinowych [aktualizacja]

Jakub Madrjas 29.10.2019 17,8k

PKP Intercity wynajmie pięć lokomotyw spalinowych [aktualizacja]
Fot. Jakub Sus , SM42.pl
Spółka PKP Intercity ogłosiła przetarg na dzierżawę siedmiu liniowych lokomotyw spalinowych. Do części przetargu, na wypożyczenie 5 pojazdów, zgłosiły się Koleje Czeskie.
Zamówienie obejmuje dwuletnią dzierżawę spalinowozów. Zostało podzielone na dwie części – na pięć i na dwie lokomotywy. Wszystkie muszą być wyposażone w sprzęgi elektryczne (3kV DC) do ogrzewania i zasilanie układów wentylacji oraz klimatyzacji, osiągać prędkość maksymalną 100 km/h, posiadać przewody zasilające powietrza w zakresie 0,8–1,0 MPa, moc silnika 1 300 kW.

Zamawiający przewidywał możliwość zastosowanie prawa opcji w drugiej części zamówienia. Miało polegać na możliwości zwiększenia wypożyczenia o jedną dzierżawioną lokomotywę spalinową.

Aktualizacja

Z końcem października PKP Intercity otworzyło koperty z ofertami. Do przetargu, tylko w pierwszej części, stanął tylko jeden potencjalny wykonawca zamówienia. To Koleje Czeskie z siedzibą w Pradze, które za wynajem 5 spalinowych lokomotyw na okres 2 lat oczekują 2,26 mln zł euro. To prawie 10 mln zł. PKP Intercity określiło swoje możliwości finansowe na 11,2 mln zł brutto, dlatego należy spodziewać się przyjęcia oferty Czechów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony