Partnerzy serwisu:

PKP Intercity wyjaśnia przygotowanie taboru na Światowe Dni Młodzieży

inf. pras. 07.07.2016 153

PKP Intercity wyjaśnia przygotowanie taboru na Światowe Dni Młodzieży
Fot. KOLEJ77, SM42.pl
280 tys. miejsc w pociągach, 46 składów specjalnych, promocyjny bilet oraz dodatkowe wsparcie podczas planowania podróży, w trakcie przejazdu i już na miejscu – to oferta PKP Intercity dla pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w PKP Intercity objęły każdy obszar funkcjonowania przewoźnika. Najwięcej pracy włożono w przygotowanie taboru, oferty oraz zabezpieczenie dodatkowego wsparcia dla podróżujących. Pielgrzymi, którzy w drodze do/z Krakowa wybiorą pociągi PKP Intercity mogą liczyć na 280 tys. miejsc w pociągach oraz 46 składów specjalnych. W okresie szczytu przyjazdów i odjazdów, co 7 minut z krakowskiego dworca będzie odjeżdżał pociąg w barwach PKP Intercity – informuje spółka.

Równolegle przewoźnik zapewniać będzie obsługę dodatkowych połączeń wakacyjnych, którymi pasażerowie udają się nad morze, w góry czy Mazury. W tym roku jest ich 94 – o 60 więcej niż rok wcześniej. W celu optymalnego zabezpieczenia taborowego samego wydarzenia, przy równoczesnej realizacji oferty wakacyjnej, przewoźnik podjął szereg działań zabezpieczających odpowiednią liczbę miejsc dla podróżujących:
  • w czasie ŚDM PKP Intercity będzie dysponowało ok. 1300 wagonami oraz 60 składami ezt (Pendolino, Flirt, Dart),
  • w ostatnich 3 miesiącach zintensyfikowano proces napraw i modernizacje wagonów oraz lokomotyw,
  • od Kolei Czeskich wypożyczone zostały 40 dodatkowe wagony, 
  • niezbędne przeglądy taboru zostały przesunięte i wykonane wcześniej.
Spółka przypomina, że każdy wagon co pewien czas musi zostać wyłączony z ruchu i przejść w tym czasie niezbędny przegląd techniczny. W tym roku szereg prac zostało wykonanych wcześniej – zamiast w lipcu, kiedy składy będą najbardziej potrzebne, wagony trafiły do warsztatów już w maju i czerwcu. Jak zapewnia spółka, wprowadzone zostały nowe obiegi dla pociągów typu ezt (takim pociągiem jest np. skład Pendolino), tym samym zwiększając ich dostępność.

W praktyce oznacza to, że np. pociąg, który tradycyjnie nie kursuje w nocy, w czasie ŚDM będzie wiózł pielgrzymów właśnie w nocy. Natomiast w dzień nadal będzie obsługiwał swoje tradycyjne trasy. Do tego 20 pociągów, które na co dzień kursują np. na trasie Szczecin – Katowice, pojedzie w wydłużonej relacji do Krakowa, zamiast tylko do Katowic. Na największych dworcach przygotowana zostanie rezerwa taborowa – dodatkowe wagony oraz lokomotywy, tak by w razie zwiększonej frekwencji na bieżąco wzmacniać pociągi.

Jak informowaliśmy niedawno, operator zawiesza na okres spotkań z papieżem 22 pociągi. Natomiast zarządca torów – PKP PLK nie pobierze opłaty podstawowej za dostęp do infrastruktury kolejowej pociągów wożących uczestników Światowych Dni Młodzieży. Piszemy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony