Partnerzy serwisu:

Kolejne problemy z Gamami PKP Intercity [aktualizacja]

Łukasz Kuś 24.01.2016 1,4k

Kolejne problemy z Gamami PKP Intercity [aktualizacja]
fot. Czytelnik RK
Z powodu awarii PKP Intercity wycofało w sobotę wieczorem z eksploatacji lokomotywy Gama dostarczone w zeszłym roku przez Pesę. Po dwóch godzinach jednak pojazdy przywrócono do ruchu. Problemy z nowymi lokomotywami zaczęły się kilka dni temu kiedy wystąpiły mrozy. 
Nowe lokomotywy spalinowe dostarczono w 2015 r. i zostały przeznaczone do obsługi linii niezelektryfikowanych na trasach trasach: Ełk – Korsze, Ełk – Olecko – Suwałki, Rzeszów – Stalowa Wola – Zamość, Rzeszów – Jasło – Zagórz, Krzyż – Gorzów Wlkp., Piła – Krzyż.

Problemy z nowymi pojazdami pojawiły się na początku stycznia, po czym Gamy przeszły naprawę serwisową, o czym pisaliśmy tutaj

Od kilku dni lokomotywy znowu ulegają awariom.

20 stycznia problemy miały pociągi IC „Luna” który odwołano na odcinku Zagórz - Stróże, „Staszic” który odwołano na odcinku Rzeszów - Zagórz oraz TLK „Boy-Żeleński” odwołany w relacji Rzeszów - Lublin. PKP Intercity zapewniła komunikację zastępczą. Problemy miał też IC „Moniuszko” w którym wymieniono lokomotywę. 21 stycznia problemy miał TLK „Biebrza” w którym zastosowano lokomotywę zastępczą. 22 stycznia awarii uległa lokomotywa pociągu z Rzeszowa do Piły.

Lokomotywy SU160-008, SU160-002, SU160-007, które uległy wówczas awarii naprawiono.

Przewoźnik wycofuje Gamy

23 stycznia nastąpiła kolejna usterka. Odwołano IC „Siemiradzki” na odcinku Rzeszów - Zamość i wprowadzono komunikację zastępczą.

W związku z tymi problemami przewoźnik wycofał w sobotę 23 stycznia wieczorem nowe lokomotywy z eksploatacji.

- Od godz. 23:00 decyzją dyrektora wykonawczego ds. technicznych wycofano z eksploatacji wszystkie pojazdy trakcyjne Gama seria SU160. Trwają czynności zmierzające do zabezpieczenia komunikacji zastępczej - stwierdzał komunikat PKP Intercity.

Gamy wróciły na tory

W niedzielę rano dostaliśmy zapewnienie, że pojazdy Gama przywrócono do eksploatacji przez przewoźnika.

- Obecnie jednostki Gama znajdują się w eksploatacji. Za ich sprawność i gotowość do drogi, zgodnie z kontraktem, odpowiada producent. W przypadku braku dostępności jednostek do eksploatacji umowa przewiduje naliczanie kar umownych. Jeżeli wskaźnik dostępności nie zostanie osiągnięty, wtedy wobec producenta zostaną naliczone kary umowne - wyjaśnia Beata Czemerajda z PKP Intercity.
 
Wg informacji przekazanej nam przez producenta zamieszanie z lokomotywami trwało dwie godziny, po czym decyzję o wycofaniu Gam cofnięto.

-  Decyzja o wycofaniu z  eksploatacji została anulowana, gamy jeżdżą , a Pesa wzmacnia serwis by zapewnić ich prawidłowe funkcjonowanie - powiedział Maciej Grześkowiak z Pesy.

[aktualizacja]

 W niedzielę 24 stycznia problemy z lokomotywami powtórzyły się. Z powodu awarii odwołano Intercity z Suwałk do Krakowa i wprowadzono komunikację zastępczą.

Już 16-17 marca w Warszawie kolejna edycja Europejskiego Forum Taborowego. Jak co roku, konferencja podejmie tematykę zakupów i modernizacji taboru kolejowego w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. To już trzecia edycja największej i najbardziej prestiżowej konferencji w regionie, poświęconej wielowątkowej dyskusji na temat stanu obecnego i przyszłości branży dostawców kompletnych pojazdów szynowych, producentów komponentów i podzespołów, poddostawców, dostawców usług i urządzeń służących utrzymaniu taboru kolejowego.

Więcej informacji na temat wydarzenia - program i możliwość rejestracji


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony