Partnerzy serwisu:

PKP Intercity wybrała sześciu wykonawców komunikacji zastępczej

Jakub Madrjas 30.10.2017 3,3k

PKP Intercity wybrała sześciu wykonawców komunikacji zastępczej
Fot. Henryk Borawski, CC BY-SA 4.0
Kolejowa spółka ogłosiła w czerwcu postępowanie dotyczące zawarcia umowy ramowej na komunikację zastępczą. Teraz ogłosiła, że chce zawrzeć umowy ze wszystkimi chętnymi.
Postępowanie PKP Intercity zostało ogłoszone w czerwcu tego roku. Jego przedmiotem jest zawarcie umów ramowych na świadczenie usługi zastępczej komunikacji autobusowej. Na sfinansowanie komunikacji PKP Intercity ma 9,072 mln złotych brutto – to maksymalna kwota wszystkich zobowiązań w trakcie trwania umowy.

Oferty w przetargu otwarto 3 sierpnia. Zgłosiło się sześć firm. PKP Intercity ogłosiło, że będzie chciało zawrzeć umowy z dziesięcioma firmami, które przedstawią najkorzystniejsze oferty, w związku z czym decyzja o wyborze wykonawcy obejmuje wszystkie firmy, które się zgłosiły. Warto zaznaczyć, że została podjęta dopiero teraz (27 października) – prawie trzy miesiące po otwarciu ofert.

PKP Intercity będzie zlecać tzw. trasy krótkie (do 250 km dziennie) i długie (powyżej 250 km). Dla tras krótkich przewiduje zamówić do 37 500 km, a dla długich – do 1 012 500 km – w zależności od potrzeb. Umowy mają obowiązywać przez 13 miesięcy lub do wyczerpania środków.

Firmy, z którymi PKP IC chce podpisać umowy zaproponowały następujące stawki jednostkowe netto: PPHU Mark–Trawel z Dziewina 20 zł za trasy krótkie i 7,5 zł za trasy długie. Usługi Transportowe Przewóz Osób i Ładunków S. Bujak z Trzęsówki 7,24 zł w obu wariantach; Transport and Infrastructure Management z Warszawy odpowiednio 10 zł i 5,5 zł; firma Handlowo–Usługowa Franków 9,5 zł i 6 zł, Tomalo Trans: 12 zł i 7 zł oraz PKS Tarnobrzeg 8 zł i 7,88 zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony