Partnerzy serwisu:

PKP Intercity wraca do Zagłębia Miedziowego. Kas biletowych tam nie ma

Michał Szymajda 06.12.2019 6,1k

PKP Intercity wraca do Zagłębia Miedziowego. Kas biletowych tam nie ma
Fot. Michał Szymajda (zdjęcie ilustracyjne)
Wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity znacznie zwiększy liczbę pociągów, które kursować będą między Głogowem a Wrocławiem przez Lublin i Legnicę. W żadnym z miast, poza Wrocławiem, przewoźnik nie posiada kas biletowych ani biletomatów.
Przez Lubin i Legnicę przejadą 4 pary pociągów, które dotąd kursowały przez Nadodrzankę, przez Wołów. Ponadto jeden z pociągów PKP Intercity skończy bieg w Zgorzelcu z postojem w Legnicy. Przez Legnicę i przejedzie także, z zatrzymaniami handlowymi, pociąg Nightjet z Berlina do Wiednia, z wagonami do Budapesztu i Bratysławy. Pozostaje pytanie w jaki sposób pasażerowie kupią bilety na pociągi IC, poza internetową siecią sprzedaży.

Okazuje się, że bilety na pociągi PKP Intercity w Głogowie, pasażerowie nadal będą mogli kupić w Głogowie, w kasie Przewozów Regionalnych (operator zapewnia, że bez problemu kupimy tu także bilety na pociąg międzynarodowy NightJet). W Legnicy sprzedaż biletów na pociągi spółki intercity ma być natomiast możliwa w kasie Kolei Dolnośląskich. Opanowanie sprzedaży biletów na pociąg Nightjet jest tu jednak dopiero planowane.

- PKP Intercity będzie monitorować zainteresowanie podróżnych zakupem biletów na pociągi przewoźnika w Lubinie i Zgorzelcu. W wyniku sprawdzenia zainteresowania naszą ofertą zdecydujemy o rozważeniu uruchomienia kasy PKP Intercity w Lubinie, a w Zgorzelcu rozszerzenia współpracy z Kolejami Dolnośląskimi – powiedziała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego przewoźnika.

Serbeńska dodaje, że obecnie bez przeszkód można nabyć bilety w komunikacji krajowej w systemie e-IC na podróż ze wszystkich wymienionych miejscowości. Podróżni mogą również kupić bilety poprzez aplikacje mobilne. W przypadku komunikacji międzynarodowej w e-IC można nabyć bilet na pociąg 60456 do stacji w Niemczech (tj. Frankfurt/Oder, Berlin Hbf, Berlin Charlottenburg), jak również bilety na przejazd powrotny z Niemiec – pociąg 60457.

- Ponadto należy podkreślić, że w sytuacji braku kasy na stacji, podróżni mogą nabyć bilet u konduktora bez uiszczania opłaty pokładowej za jego wydanie. W przypadku pociągów międzynarodowych bilet można kupić na pokładzie pociągu tylko do punktu granicznego, później na dalszy odcinek u konduktora zagranicznego – poinformowała przedstawicielka przewoźnika.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony