Partnerzy serwisu:

PKP Intercity wprowadza wybór miejsca w pociągu na schemacie

Jakub Madrjas 25.11.2019 1113

PKP Intercity wprowadza wybór miejsca w pociągu na schemacie
rys. PKP IC
Zgodnie z zapowiedziami PKP Intercity uruchamia możliwość wyboru miejsca ze schematu przy zakupie biletów. Na razie usługa jest dostępna dla części połączeń. 
Możliwość wyboru miejsca na schemacie pociągu PKP Intercity – tak jak w wielu innych krajach – zapowiedział minister Andrzej Adamczyk w lipcu tego roku. – Mam nadzieję, że do listopada aplikacja z wizualizacją, podobną jak w przypadku zakupu biletów w samolocie, będzie dostępna w PKP Intercity – powiedział Adamczyk podczas prezentacji aplikacji mObywatel w pociągach PKP Intercity. Jak informowaliśmy wówczas, usługa miała zostać wprowadzona w pierwszej kolejności w pociągach obsługiwanych przez elektryczne zespoły trakcyjne – Pendolino, Dart i Flirt, a docelowo również w składach wagonowych. 

Zgodnie z tymi zapowiedziami, w internetowym systemie sprzedaży PKP Intercity pojawiła się właśnie stosowna opcja. Jak zauważa wp.pl, udogodnienie działa przy rezerwacji połączeń od 15 grudnia, kiedy wejdzie w życie nowy rozkład jazdy. Niestety, ze względu na konieczność ponownej konstrukcji rozkładu jazdy dla części linii kolejowych, w sprzedaży dostępna jest tylko część biletów.

Na razie PKP Intercity nie przedstawia szczegółowych informacji o nowej funkcjonalności systemu. Krótkie testy sprawiają jednak pozytywne wrażenie – aplikacja jest prosta i intuicyjna (zielone miejsca – wolne, szare – zajęte). Można wybrać kilka miejsc jednocześnie, także przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej czy z rowerem, itd. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony