Partnerzy serwisu:

PKP Intercity wprowadza mTożsamość

Jakub Madrjas 15.07.2019 11,5k

PKP Intercity wprowadza mTożsamość
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
PKP Intercity wprowadzi od jutra (16 lipca) możliwość potwierdzania tożsamości przy wykorzystaniu aplikacji mTożamość Ministerstwa Cyfryzacji.
W czerwcu informowaliśmy, że prezes Urzędu Transportu Kolejowego zwrócił się do PKP Intercity z apelem o honorowanie cyfrowych dowodów tożsamości. Podczas kontroli biletów przewoźnik za ważne uznaje bowiem jedynie tradycyjne dowody. Prezes UTK zwrócił uwagę spółce na potrzebę honorowania również mTożsamości w ramach aplikacji mObywatel.

Jak zauważyło jako pierwsze Stowarzyszenie Bezpieczna i Przyjazna Kolej, PKP Intercity zaczyna właśnie akceptować elektroniczny dowód osobisty. Potwierdza to biuro prasowe przewoźnika. – Od 16 lipca podróżni będą mieli możliwość potwierdzania tożsamości w określonych przypadkach przy wykorzystaniu mTożamość zgodnie z regulaminem – poinformowała rzecznika Katarzyna Grzduk. Szczegóły można znaleźć w nowym regulaminie przewoźnika.

Jak zauważa Stowarzyszenie Bezpieczna i Przyjazna Kolej, zmiana jest niebanalna i jest realizacją postulatów organizacji społecznych oraz UTK. – Odtąd każdy posiadacz biletu imiennego będzie mógł potwierdzić swoją tożsamość za pomocą aplikacji mObywatel. To znaczne udogodnienie dla każdego, a zwłaszcza dla tych, którzy korzystają z elektronicznych biletów PKP Intercity. Nie trzeba już sięgać po dokumenty, wystarczy ten sam smartfon, w którym mamy bilet. Wystarczy posiadać w nim aplikację mObywatel i zweryfikowaną mTożsamość – zauważa. Jak podkreśla Stowarzyszenie, do kwestii innych niż bilety imienne (np. wezwanie do zapłaty) nadal należy okazać dokument tożsamości w wersji tradycyjnej (np. plastikowy dowód osobisty). Nie są też akceptowane inne formy dokumentu elektronicznego (np. skan, zdjęcie itd.).
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony