Partnerzy serwisu:

PKP Intercity wprowadza do sprzedaży internetowej bilety do Czech. Oferta okrojona

Michał Szymajda 17.06.2021 7,8k

PKP Intercity wprowadza do sprzedaży internetowej bilety do Czech. Oferta okrojona
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
PKP Intercity wreszcie umożliwia zakup biletów kolejowych do Republiki Czeskiej przez internet. W praktyce możliwy jest zakup wyłącznie biletów promocyjnych i to nie na wszystkie pociągi. Zakup może się nie udać, nawet jeśli podróż planujemy z wyprzedzeniem. Znacznie łatwiej jest kupować bilety przez portal czeskich kolei.
Tak jak zapowiadano wcześniej, także polski operator umożliwia teraz zakup biletów do Czech poprzez internet. Od 17 czerwca 2021 r. PKP Intercity, w ponad dwa tygodnie po tym jak zrobiły to Koleje Czeskie, udostępnia w systemie internetowej sprzedaży e-IC bilety na bezpośrednie połączenia z i do Czech. Ale w ramach pilotażu dostępne w sprzedaży będą na razie wyłącznie bilety promocyjne z limitowanej oferty Super Promo International (Czesi sprzedają poprzez stronę CD wszystkie typy biletów). Jak zapewnia przewoźnik, w kolejnych etapach pilotaż będzie rozszerzany o wprowadzenie do e-IC możliwości zakupu biletów promocyjnych na połączenia do innych krajów, a następnie biletów według standardowych taryf.

– Wprowadzone rozwiązanie to krok ku uczynieniu naszej oferty przewozów międzynarodowych jeszcze bardziej atrakcyjną. Wierzymy, że możliwość zakupu biletów online zwiększy i tak już wysokie zainteresowanie podróżami do Czech, a docelowo także do innych zagranicznych destynacji. Mamy nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na doświadczenia pasażerów z podróży z PKP Intercity, która w naszym przekonaniu zaczyna się na długo przed wejściem do pociągu – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Sprzedaż biletów rusza na 60 dni przed odjazdem pociągu, a ich zakup, w zależności od wybranego pociągu, będzie możliwy do 3 lub 1 dnia przed wyjazdem – lub do wyczerpania puli promocyjnej. Promocyjnych biletów nie można zwracać ani wymieniać. Biletów zakupionych w e-IC nie trzeba drukować, wystarczy okazać je konduktorowi na ekranie urządzenia mobilnego (jedyny wyjątek to przejazdy międzynarodowe w wagonach sypialnych lub z miejscami do leżenia, gdzie obowiązuje bilet w postaci wydruku).

Jak informuje PKP Intercity, oferta Super Promo International podzielona jest na 5 progów cenowych. Najniższe progi dają możliwość zakupu biletów z Krakowa już od zaledwie 9,90 euro (do Pardubic), z Katowic od 14,90 euro (do Pragi), a z Warszawy do Pragi od 19,90 euro. Z Krakowa do stolicy Czech można podróżować już za 14,90 euro. 

Sprawdziliśmy jak w praktyce wygląda zakup biletów do Czech przez internet. Portal intercity.pl wskazał na możliwość zakupu biletu tylko w przypadku jednego pociągu z Warszawy. Biletów z przesiadką nie kupimy, nie kupimy ich także jeśli wyczerpie się pula biletów w promocyjnych cenach. W jednym przypadku brak możliwości zakupu biletów nie został objaśniony. Znacznie łatwiej kupować więc bilety przez portal Kolei Czeskich.Republika Czeska poluźniła zasady wjazdy na swoje terytorium w ostatnich tygodniach. Możliwe są też wjazdy turystyczne do 24 godzin. Szczegóły można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony