Partnerzy serwisu:

PKP Intercity uruchamia strefy ciszy w pociągach Pendolino

Michał Szymajda 14.03.2016 987

PKP Intercity uruchamia strefy ciszy w pociągach Pendolino
Strefa Ciszy będzie się znajdowała w 7 wagonie pociągów PendolinoFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Już za kilka dni będzie można kupić bilet na przejazd pociągiem Pendolino w Strefie Ciszy. Na potrzeby strefy przeznaczony będzie jeden wagon drugiej klasy składu.
Sprzedaż biletów na przejazd w strefie, gdzie pasażerowie proszeni będą o ściszenie dzwonków w telefonie i cichszą rozmowę, ma zacząć się jeszcze w tym tygodniu. Wagony zostaną odpowiednio oznaczone a system zacznie działać od początku kwietnia.

– Na potrzeby strefy ciszy przygotowany będzie wagon numer 7. Jest to wagon drugiej klasy znajdujący się, w zależności od kierunku jazdy, na końcu lub początku pociągu – powiedziała Beata Czemerajda, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Bilet przez internet i w kasie


Bilety można będzie kupić przez internet (pojawi się opcja wyboru miejsca w cichym przedziale), lub w kasie, gdzie wybierając bilet na przejazd pociągami EIP zostaniemy zapytani o chęć nabycia biletu w cichym wagonie.
W wagonie pojawią się odpowiednie piktogramy, które będą przypominały o konieczności cichego zachowania. Zostaniemy w nim poproszeni o niewykonywanie głośnych rozmów, również przez telefon. Także urządzenia elektroniczne powinny pozostawać w trybie przyciszonym.

– Przez dwa miesiące od początku kwietnia będziemy zbierać opinie na temat Stref Ciszy. Sprawdzimy, czy pasażerowie będą z nich korzystać, zbierzemy opinie na ich temat. Po tym czasie zdecydujemy, czy rozwiązanie należy rozszerzyć także na inne nasze pociągi – wyjaśniała Beata Czemerajda.

Także do Kołobrzegu i Jeleniej Góry

PKP Intercity poinformowało niedawno, ze pociągi Pendolino z końcem kwietnia pojawią się na dwóch nowych trasach: z Krakowa do Kołobrzegu i z Warszawy do Jeleniej Góry. Także w tych pociągach będzie więc Strefa Ciszy. Natomiast jeszcze wiosną w Pendolino ma pojawić się internet.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony