Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: Taniej do Łańcuta, drożej do Opoczna

Kasper Fiszer 21.09.2020 44

PKP Intercity: Taniej do Łańcuta, drożej do Opoczna
Pociąg PKP Intercityfot. Kasper Fiszer
Na przełomie sierpnia i września skokowo wzrosła cena biletu na pociąg IC z Opoczna do Warszawy. Jednocześnie promocyjne opłaty wprowadzono na kilku odcinkach we wschodniej części kraju. PKP Intercity skorygowało zasady dotyczące „biletu taniomiastowego”.
Po wrześniowej zmianie rozkładu jazdy pociągów otrzymywaliśmy od naszych czytelników sygnały o podwyżce cen biletów PKP Intercity. Rzeczywiście narodowy przewoźnik wprowadził pewne korekty w swoim cenniku, są one jednak niewielkie i dotyczą pojedynczych relacji. Pojawiły się także zmiany na korzyść pasażera. Na kilku odcinkach w różnych częściach kraju zaczęła bowiem obowiązywać oferta Bilet taniomiastowy.

Promocyjne ceny na Podlasiu i Podkarpaciu

W jej ramach podróżni mogą kupować bilety na bezpośrednie połączenia realizowane w ściśle określonych relacjach w cenach niższych, niż wynikałoby to ze standardowej taryfy opartej na pokonywanej odległości. Pod koniec sierpnia tego roku na liście odcinków objętych promocją pojawiły się te rozpoczynające się na każdym z przystanków położonych pomiędzy Białymstokiem a Szepietowem (np. za bilet z Szymborów do Warszawy zapłacimy 29,90 zł, a do Wołomina – 24 zł). Na przystankach tych zatrzymuje się bowiem obecnie IC „Karkonosze” (honorowane są w nim przy tym bilety na przejazd pociągiem Regio).

Z oferty mogą korzystać teraz także pasażerowie wsiadający do składów dalekobieżnych w Rzeszowie Zachodnim. – Pociągi naszej spółki zatrzymują się tam od 30 sierpnia – poinformował nas Zespół Prasowy PKP Intercity. Zasady stosowania promocji są analogiczne do tych obowiązujących w przypadku podróży z i do Rzeszowa Głównego. – Z biletu taniomiastowego mogą skorzystać także podróżujący na odcinku Łańcut – Stalowa Wola przez Rudnik nad Sanem – dodają służby prasowe przewoźnika.

Drożej po CMK z Opoczna

Wspomnianą na początku podwyżkę odczują natomiast pasażerowie z południowej części województwa łódzkiego, którzy korzystają z możliwości szybkiego dojazdu do stolicy z przystanku Opoczno-Południe na Centralnej Magistrali Kolejowej. – Wartość biletu uległa zmianie dla zachowania symetryczności cen z relacjami [z Warszawy] do Koluszek czy Tomaszowa Mazowieckiego – usłyszeliśmy w PKP Intercity. Opłata za przejazd została przy tym podniesiona w sposób bardzo istotny.

Dotychczas bilet normalny kosztował bowiem 22,90 zł. Dziś za podróż w relacji Opoczno-Południe – Warszawa trzeba już natomiast zapłacić 29,90 zł. Oznacza to podwyżkę o aż 35 proc.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony