Partnerzy serwisu:

PKP Intercity. Tanie bilety na Pendolino wróciły do sprzedaży

Jakub Madrjas 12.01.2023 4,6k

arrow
arrow
PKP Intercity. Tanie bilety na Pendolino wróciły do sprzedaży
fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
PKP Intercity. Tanie bilety na Pendolino wróciły do sprzedaży
PKP Intercity. Tanie bilety na Pendolino wróciły do sprzedaży
Zaledwie jeden dzień trwała zaskakująca sytuacja, w której wszystkie bilety na połączenia EIC i EIP PKP Intercity sprzedawane były w maksymalnych cenach. W systemie już są bilety na Pendolino nawet od 49 złotych.
Jak pisaliśmy wczoraj, po podwyżce cen biletów PKP Intercity system sprzedaży przewoźnika na każde z połączeń EIC i EIP proponował wyłącznie maksymalne ceny, czyli np. 199 złotych z Warszawy do Krakowa. Spowodowało to oburzenie i nie do końca słuszne zarzuty, że bilety kolejowe w Polsce stały się droższe niż w Niemczech.

Przewoźnik tłumaczył, że system sprzedaży musi od nowa "nauczyć się", na które połączenia obniżyć ceny zgodnie z dynamiczną taryfą. – To, że tych tańszych biletów na pociągi ekspresowe nie ma teraz, nie oznacza, że one się w systemie nie pojawią. Działanie systemu sprzedaży PKP Intercity nie jest obarczone awarią, w tej chwili nie jest on już zarządzany ręcznie, aktualizuje pule tańszych biletów w oparciu o dane historyczne i dane bieżące automatycznie – mówił Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Jak się okazało, zajęło to jedną dobę. Obecnie już na przyszły tydzień można znaleźć bilety we wszystkich pięciu progach cenowych EIP i EIC, łącznie z ceną 49 złotych. Zależy to, jak przed podwyżką, od popularności danego dnia i godziny – przewoźnik taniej sprzedaje bilety na te pociągi, które cieszą się mniejszym zainteresowaniem. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony