Partnerzy serwisu:

PKP Intercity szuka wykonawców napraw i modernizacji ED74

Michał Szymajda 28.12.2017 7,4k

PKP Intercity szuka wykonawców napraw i modernizacji ED74
Ed74 na szlakuFot. Patryk 98, SM42.pl
Po zakończeniu dialogu technicznego dotyczącego możliwości modernizacji i napraw głównych elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74 PKP Intercity szuka wykonawców tych prac. Postępowanie prowadzone jest w trybie dialogu konkurencyjnego.
Zmodernizowane mają być wszystkie z posiadanych przez PKP Intercity ED74. Zakres modernizacji obejmie wymianę awaryjnych podzespołów napędowych, elementy biegowe elektrycznych zespołów trakcyjnych oraz przebudowę wnętrza, włącznie z powiększeniem przestrzeni między fotelami, i ich wymianę. Na pokładzie znajdzie się także Wi-Fi i zintegrowane z fotelami gniazdka elektryczne. Modernizacji ulegnie system oświetlenia, wnętrze ma być lepiej wyciszone i uszczelnione.

4 lata na powrót na tory całej serii

W pierwszym etapie dialogu konkurencyjnego PKP Intercity poprosi o składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (do 25 stycznia 2018 r.), później nastąpi zaproszenie wykonawców do udziału w dialogu konkurencyjnym (planuje się to w pierwszym kwartale 2018 r). Oferty będzie można składać w II kwartale tego roku, a rozstrzygnięcie postępowania zaplanowano na kolejny kwartał.

PKP Intercity informuje przy tym, że harmonogram przedstawiony powyżej ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od faktycznego przebiegu postępowania i ewentualnych procedur odwoławczych. Po wyłonieniu wykonawcy prace przy wszystkich ED74 zaplanowano na 48 miesiące. Nie ma możliwości składania ofert wariantowych.

Kryteria znane, ich waga jeszcze nie

Zadanie będzie finansowane ze środków własnych spółki. Kryteria oceny ofert będą następujące: cena, okres gwarancji, termin wykonania. Nie wiadomo jednak, jak będą punktowane. „Nie można na tym etapie postępowania ustalić znaczenia kryteriów oceny ofert” – czytamy w informacji o konkursie ofert.

Na początku grudnia PKP Intercity zakończyło dialog techniczny z potencjalnymi wykonawcami prac. Przewoźnik konsultował zakres prac i ich wycenę z czterema firmami. Piszemy o tym tutaj.

Więcej szczegółów dotyczących planowanych zmian technicznych w ED74 podamy wkrótce.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony