Partnerzy serwisu:

PKP Intercity szuka operatora taksówek zastępczych

Jakub Madrjas 08.06.2021 4,7k

PKP Intercity szuka operatora taksówek zastępczych
fot. Аимаина хикари, lic. CC0 1.0
PKP Intercity zaprosiło firmy do składania ofert na przewozy zastępcze pasażerów taksówkami. Proponuje długą, czteroletnią umowę.
Jak tłumaczy Agnieszka Serbeńska z biura prasowego przewoźnika, PKP Intercity chce wybrać wykonawcę, który będzie świadczył zastępczy transport kolejowy w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia. – Konieczność zabezpieczenia transportu zastępczego wynika z przepisów Unii Europejskiej – zaznacza. Umowa będzie kontynuacją dotychczasowych działań przewoźnika po wygaśnięciu obecnego kontraktu. Nowa umowa będzie zawarta na 48 miesięcy, chyba że założone środki zostaną wyczerpane wcześniej.

Jak czytamy w specyfikacji, zwycięzca postępowania będzie musiał być gotowy do świadczenia usług 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, na terenie całej Polski. To PKP Intercity decyduje, kiedy skorzysta z usługi. Zamawiane kursy mogą być lokalne, międzymiastowe do 100 km i ponad 100 km, ale przewoźnik podkreśla, że kursy lokalne w ramach jednego miasta "występują sporadycznie".

Usługi świadczone w ramach zamówienia to przejazdy bezgotówkowe klientów zamawiającego lub "innych wskazanych przez niego osób", usługa odbioru pasażerów z pociągu/dworca kolejowego wskazanego w zleceniu, dostarczenie elementów składowych poczęstunków dla podróżnych (np. wody butelkowej, kanapek) do wskazanych przez zamawiającego pociągów oraz usługa odbioru pasażerów poruszających się na wózku inwalidzkim z pociągu/dworca kolejowego wskazanego w zleceniu (opcjonalnie).

Forma rozliczeń będzie bezgotówkowa, a obsługiwane mają być co najmniej następujące miasta: Warszawa, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Łódź, Bydgoszcz, Wrocław, Katowice, Kielce, Lublin, Kraków, Rzeszów. Czas oczekiwania na taksówkę w granicach miast to maksymalnie 15 minut od momentu zgłoszenia.

Taksówki mają pomieścić więcej niż 4 pasażerów (może być kilka taksówek równocześnie), minimum klasy segmentu „C”, w pełni sprawne technicznie, czyste, wyposażone w klimatyzację, na życzenie wyposażone w fotelik dla dziecka. Wymagania stawiane kierowcom to zakaz palenia w samochodzie, znajomość topografii obsługiwanej lokalizacji oraz "propagowanie pro klienckiej postawy".
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony