Partnerzy serwisu:

PKP Intercity szuka dostawcy zapięć na bagaż

Michał Szymajda 12.05.2017 492

PKP Intercity szuka dostawcy zapięć na bagaż
PKP Intercity szuka dostawcy zapięć na bagażFot. PKP Intercity
PKP Intercity, po przeprowadzonym badaniu rynku, poszukuje dostawców zabezpieczeń na bagaż. Mają być używane w pociągach Flirt, Dart i Pendolino.
Przewoźnik sondował już rynek takich urządzeń w III kwartale 2016 roku. Chce kupić ich aż 2000 sztuk, chociaż „kradzieże zdarzają się sporadycznie”. Zamki mają być podobne do rowerowych i „powinny posiadać mechaniczny zamek kodujący, wraz z dodatkowym zamkiem mechanicznym, umożliwiającym awaryjne otwarcie zamka przez obsługę pociągu”. PKP Intercity poszukuje dostawcy zabezpieczeń w trybie zapytania ofertowego.

– Postępowanie jest następstwem zapytania o informację od producentów. Zabezpieczenia w liczbie do 2000 szt. mają być docelowo montowane do stelaży bagażowych w pociągach dalekobieżnych typu ED160, ED161 i ED250. Wartość zakupu będziemy mogli określić dopiero po otwarciu i wyborze oferty – powiedziała Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity.

– Pasażerowie w Europie stosują indywidualne linki zabezpieczające z zamkiem na kod. Natomiast my rozważamy możliwość wprowadzenia takich linek jako element wyposażenia pociągu, z mechanizmem pozwalającym na otwieranie/ zamykanie przez pasażera oraz drużynę konduktorską – tłumaczyło kilka miesięcy temu biuro prasowe przewoźnika.

Kryterium wyboru oferty jest w 80% cena, a w 20% okres gwarancji i rękojmi na urządzenia. Oferty można składać w PKP Intercity do 19 czerwca.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony