Partnerzy serwisu:

PKP Intercity szuka doradców do dużego projektu taborowego

Michał Szymajda 08.08.2016 157

PKP Intercity szuka doradców do dużego projektu taborowego
Nowe wagony z Cegielskiego dla PKP Intercity
PKP Intercity zwraca się do instytucji doradczych o pomoc w zakresie przygotowania dokumentacji, która pomoże przewoźnikowi zdobyć środki zewnętrzne na inwestycje.
Program inwestycyjny na lata 2016-2020 dotyczy zakupu, modernizacji taboru kolejowego oraz modernizacji stacji postojowych. Planowany jest do częściowej realizacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ). Program zakłada m.in. zakup pasażerskiego taboru kolejowego do obsługi kolejowych połączeń międzywojewódzkich w całej Polsce o charakterze użyteczności publicznej na liniach komunikacyjnych (zakup/modernizacja ok. 60 lokomotyw i ponad 500 wagonów).

Spółka planuje pozyskać dofinansowanie UE w kwocie min. 650 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie znaczącej części programu. Wykonawca dokumentacji zobowiązany będzie do zarekomendowania zamawiającemu od dwóch do czterech projektów z określonym początkiem i końcem realizacji, zgłoszone do objęcia albo współfinansowane ze środków UE. Postępowanie będzie prowadzone przez PKP Intercity w dwóch etapach: Etap I – ocena formalna, merytoryczna oraz handlowa ofert wstępnych, oraz Etap II – negocjacje i ocena ofert ostatecznych. Oferty można składać do 18 sierpnia 2016 r.

Więcej na temat planów taborowych PKP Intercity można przeczytać tutaj. Tutaj natomiast opisujemy program dotyczący zakupu nowych lokomotyw.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony