Partnerzy serwisu:

PKP Intercity świętuje swoje dwudziestolecie

inf. pras 01.09.2021 4,5k

PKP Intercity świętuje swoje dwudziestolecie
Fot. PKP Intercity
1 września PKP Intercity obchodzi okrągły jubileusz 20-lecia działania. Z tej okazji przewoźnik zaplanował liczne atrakcje.
Jak przypomina spółka w komunikacie, 1 września 2001 roku z Grupy PKP wydzielona została spółka PKP Intercity, której zadaniem jest zapewnienie dalekobieżnych przewozów pasażerskich. Od tego dnia na tory wyjechało już ponad 1,8 mln pociągów, a przez 20 lat skorzystało z nich ponad 550 milionów pasażerów.

PKP Intercity rozpoczęło świętowanie już w lipcu, kiedy to elektryczne zespoły trakcyjne, czyli pociągi obsługiwane przez pojazdy Pendolino, Flirt oraz Dart, zostały ozdobione naklejką z okolicznościowym logo 20-lecia. Dodatkowo, na stronie intercity.pl/20lecie udostępnione zostało specjalne kalendarium najważniejszych wydarzeń z ostatnich dwóch dekad. Są tam przedstawione kamienie milowe w działalności PKP Intercity, pokazujące kolejne zmiany w rozwoju oferty dla pasażerów i inwestycje w unowocześnianie floty pociągów.

Przewoźnik zapowiada kolejne "aktywności" w następnych tygodniach. Wśród nich znajdzie się wystawa okazji 20-lecia PKP Intercity oraz konkurs fotograficzny z nagrodami w postaci okolicznościowych gadżetów przewoźnika. 

- Praca na kolei to służba, jak i pasja. Obchody 20-lecia to doskonała okazja, aby docenić i uhonorować tę pracę. Dlatego chciałbym podziękować w imieniu zarządu PKP Intercity wszystkim tym, którzy sprawiają, że pasażerowie wybierają nasze pociągi i czują się w nich bezpiecznie. Naszym celem jest, aby przez kolejne 20 lat działalności PKP Intercity jeszcze bardziej poszerzyć grono wiernych pasażerów kolei – deklaruje Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity w komunikacie.

PKP Intercity wyprawia średnio ponad 400 składów każdego dnia. - W szeregach spółki pracuje ponad 8 tys. osób, które dbają o jej rozwój i codziennie czuwają nad bezpieczeństwem pasażerów, także pracując w ostatnim czasie w wymagającym reżimie sanitarnym. To dzięki ich zaangażowaniu pociągi są jednym z najbezpieczniejszych środków transportu. Dlatego też szczególne podziękowania oraz gratulacje należą się wszystkim pracownikom kolei, którzy każdego dnia sumiennie wykonując swoje obowiązki, zapewniają możliwość odbycia bezpiecznej podróży - podkreśla przewoźnik.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony