Partnerzy serwisu:

PKP Intercity sprzedaje więcej biletów do Austrii i Czech dzięki promocjom

inf. pras oprac. JM 23.11.2021 3k

PKP Intercity sprzedaje więcej biletów do Austrii i Czech dzięki promocjom
fot. PKP IC
Państwowy przewoźnik pochwalił się, że dzięki wprowadzeniu promocyjnych cen biletów na pociągi do Austrii i Czech sprzedaje ich dużo więcej.
Bilety Super Promo International na połączenia do i z Czech są dostępne w systemie internetowej sprzedaży e-IC od 17 czerwca, na połączenia do i z Austrii zaś od 18 października. Jak informuje PKP Intercity, od połowy czerwca w podróż pomiędzy Polską a ojczyzną Mozarta lub Czechami z promocyjnymi biletami zapisanymi w smartfonach wybrało się już 10 tys. osób. – Rozszerzenie sprzedaży o bilety z i do Austrii znacząco zwiększyło dynamikę wzrostu popularności zagranicznych podróży kolejowych, mimo okresu powakacyjnego – informuje przewoźnik.

5 progów cenowych

Oferta Super Promo International podzielona jest na 5 progów cenowych - gdy wyczerpie się jedna pula biletów, automatycznie rozpoczyna się sprzedaż z kolejnej. Najniższe progi dają możliwość zakupu biletów z Krakowa lub Katowic już od zaledwie 9,90 euro (do Wiednia czy Pardubic), z Warszawy do stolicy Austrii lub Pragi od 19,90 euro, a z Gdyni od 29,90 euro (do Wiednia). Z Krakowa i Katowic do stolicy Czech można pojechać już za 14,90 euro.

Każdego dnia pomiędzy Warszawą a Pragą jeżdżą 4 pary pociągów, stolicę Polski ze stolicą Austrii łączą zaś 3 pary. Kraków ma zapewnione 2 połączenia z Pragą i Wiedniem. Mieszkańcy Górnego Śląska mają do wyboru 4 połączenia pomiędzy Katowicami a Pragą i 5 par pociągów łączących Katowice z Wiedniem.

Wkrótce Węgry i Słowacja

Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity zapowiada w komunikacie rozszerzenie oferty o kolejne kraje. Bilety promocyjne przez internet mają być sprzedawane na Węgry i Słowację w pierwszym kwartale przyszłego roku. W ramach pilotażu spółka etapami rozszerza internetową sprzedaż promocyjnych biletów Super Promo International na połączenia do kolejnych krajów, a następnie do internetowej sprzedaży będą wprowadzane bilety według standardowych taryf. Wcześniej podróżni zyskali możliwość kupna biletów w cenach promocyjnych do Niemiec – w tym kierunku są one dostępne także według standardowej taryfy.

Bilety w systemie e-IC można kupić na pociągi kursujące z Polski do Austrii i w relacji odwrotnej na odcinkach Gdynia - Wiedeń, Warszawa – Wiedeń czy Katowice - Wiedeń. Więcej informacji na temat oferty można znaleźć na specjalnie dedykowanej stronie. Sprzedaż biletów rusza na 60 dni przed odjazdem pociągu, a ich zakup, w zależności od wybranego pociągu, będzie możliwy do 3 dni przed wyjazdem - lub do wyczerpania puli promocyjnej.

Co ważne: promocyjnych biletów nie można zwracać ani wymieniać. Biletów zakupionych w e-IC nie trzeba drukować, wystarczy okazać je konduktorowi na ekranie urządzenia mobilnego (jedyny wyjątek to przejazdy międzynarodowe w wagonach sypialnych lub z miejscami do leżenia, gdzie obowiązuje bilet w postaci wydruku).

Bilety na większość pociągów międzynarodowych z Polski i do Polski, bez względu na to, czy sprzedawane są w puli promocyjnej, czy nie, można kupić także za pośrednictwem portalu czeskich kolej cz.cd. Sprzedawane przez Czechów bilety są często w niższych cenach, Koleje Czeskie sprzedaż biletów w relacji z Polski i do Polski wprowadziły szybciej niż PKP Intercity. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony