Partnerzy serwisu:

PKP Intercity sprzedaje przez internet bilety do Austrii. Ale tylko promocyjne

Michał Szymajda 18.10.2021 3k

PKP Intercity sprzedaje przez internet bilety do Austrii. Ale tylko promocyjne
Fot. PKP Intercity
PKP Intercity wprowadziło w końcu do sprzedaży internetowej bilety kolejowe do Austrii. Na razie jednak za pomocą intercity.pl będzie można kupić wyłącznie bilety z promocyjnej puli. Po inne i tak musimy iść do kasy.
– 18 października 2021 PKP Intercity udostępniło sprzedaż biletów Super Promo International do Austrii w systemie internetowej sprzedaży e-IC na wszystkie połączenia realizowane w tym kierunku – czytamy w komunikacie PKP Intercity. Do tej pory zakup biletu na pociąg do Austrii był możliwy wyłącznie w przypadku pociągu IC Chopin prowadzącego grupę wagonów m.in. do Wiednia.

W ramach pilotażu dostępne w sprzedaży będą na razie wyłącznie bilety promocyjne z wspomnianej limitowanej oferty Super Promo International. Podobne rozwiązanie zostało wprowadzone w czerwcu bieżącego roku kiedy PKP Intercity umożliwiło zakup biletów w tej samej ofercie do i z Czech. Wcześniej zrobili to Czesi (także w relacjach z Polski) i nie uzależniają możliwości zakupu biletu od tego, czy bilet jest w promocji, czy nie.

– Zgodnie z już wcześniejszą zapowiedzią w kolejnych etapach pilotaż będzie rozszerzany o bilety promocyjne na połączenia do kolejnych krajów, a następnie bilety według standardowych taryf – informuje PKP Intercity.

W sprzedaży będą też bilety na Słowację i Węgry

– To kolejne rozwiązanie wprowadzane z myślą o pasażerach, które ma ułatwić planowanie wyjazdów, również tych zagranicznych. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wprowadzamy kolejny kierunek międzynarodowy do sprzedaży w systemie e-IC. Już teraz podróżni mogą kupić bilety promocyjne do Austrii, Czech i Niemiec. Chcemy też, by kolejne na tej liście pojawiły się Węgry i Słowacja. Cieszy nas, że podróże z PKP Intercity stają się coraz wygodniejsze, a kolej bardziej dostępna – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Bilety w systemie internetowej sprzedaży e-IC można kupić na pociągi kursujące z Polski do Austrii i w relacji odwrotnej na odcinkach Gdynia – Wiedeń, Warszawa – Wiedeń, Katowice – Wiedeń czy Przemyśl – Graz. 

Tanie bilety bez możliwości wymiany

Sprzedaż biletów standardowo rusza na 60 dni przed odjazdem pociągu, o ile nie występują problemy z zawieszeniem kursowania np. z uwagi na epidemię, czy zmianą rozkładu jazdy. Zakup biletów w promocji, w zależności od wybranego pociągu, będzie możliwy do 3 dni przed wyjazdem lub do wyczerpania puli promocyjnej. Biletów tych jednak nie można wymieniać. Oferta Super Promo International podzielona jest na 5 progów cenowych - gdy wyczerpie się jedna pula biletów, automatycznie rozpoczyna się sprzedaż z kolejnej. Najniższe progi dają możliwość zakupu biletów z Krakowa lub Katowic już od zaledwie 9,90 euro (do Wiednia), z Gdyni od 29,90 euro (do Wiednia), a z Warszawy do stolicy Austrii od 19,90 euro. Po bilety poza promocją nadal trzeba ustawić się w kolejce do kasy.

Biletów zakupionych w e-IC nie trzeba drukować, wystarczy okazać je konduktorowi na ekranie urządzenia mobilnego (jedyny wyjątek to przejazdy międzynarodowe w wagonach sypialnych lub z miejscami do leżenia, gdzie obowiązuje bilet w postaci wydruku). Obecnie podróżni za pośrednictwem systemu e-IC mogą kupić bilety w cenach promocyjnych do Czech, Austrii i Niemiec (w tym kierunku bilety dostępne także według standardowej taryfy).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony