Partnerzy serwisu:

PKP Intercity sprzedaje 10 starych lokomotyw elektrycznych

Michał Szymajda 27.05.2021 15,2k

PKP Intercity sprzedaje 10 starych lokomotyw elektrycznych
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
PKP Intercity wraca do sprzedaży lokomotyw, których już nie potrzebuje. Nowy nabywca nie ma obowiązku ich kasować, ale, aby nimi jeździć, będzie musiał przygotować je do ruchu.
PKP Intercity zaprasza do udziału w licytacji dziesięciu elektrowozów serii EU07. Wszystkie stacjonują w krakowskiej bazie przewoźnika, nie ma obowiązku kupna wszystkich razem, można je nabyć osobno. Wnioski o udział w licytacji można składać do 4 czerwca 2021, do godziny 12. Później, w terminie wskazanym przez PKP Intercity, odbędzie się licytacja. Lokomotywy będzie mógł nabyć ten, który złoży najkorzystniejszą ofertę cenową.

Spółka zaznacza jednak w zawiadomieniu o licytacji, że przysługuje jej prawo odwołania licytacji lub zamknięcia postępowania bez ostatecznego wyboru, bez podania przyczyny w całości lub części, lub zmiany jej warunków. Do tego spółka zaznacza, że "odwołanie lub zamknięcie postępowania nie będzie stanowić podstawy do dochodzenia przez oferentów roszczeń". 

- PKP Intercity wykorzystuje wyłącznie formę licytacji w procesie likwidacji taboru wyłączonego z eksploatacji. Jest to forma czasowo i efektywnie najkorzystniejsza zarówno dla oferenta, jak też dla przewoźnika. W licytacji może wziąć udział każdy, kto zgłosi się do postępowania (przyśle wniosek) oraz wpłaci wadium - napisała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

Cena wywoławcza elektrowozów różni się, w zależności od egzemplarza, od 44 520 do 55 650 zł. Lokomotywy są stare (lata produkcji – od roku 1969 do 1973), nie mają bieżących przeglądów, które umożliwiłyby im natychmiastowy wyjazd na sieć kolejową.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony