Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: Rozpoczynamy sprzedaż biletów na pociągi na Litwę. Jak przebiega zakup?

Michał Szymajda 25.11.2022 5,5k

PKP Intercity: Rozpoczynamy sprzedaż biletów na pociągi na Litwę. Jak przebiega zakup?
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
– Od 11 grudnia w rozkładzie jazdy pojawi się nowe połączenie Kraków – Wilno – Kraków, które umożliwi podróże między Polską a Litwą z jedną przesiadką. Dziś ruszyła sprzedaż biletów na to połączenie – poinformowało PKP Intercity.
[Aktualizacja]

Sprawdziliśmy, jak działa sprzedaż przez internet. Niestety, działa źle. Na niektóre połączenia, np. Warszawa – Kowno (trzeba wpisać hasło "Kaunas"), czy Warszawa – Mariampol albo Mariampol –Warszawa w ogóle nie można kupić biletów (pojawia się hasło "nie odnaleziono sesji w systemie"), a w przypadku np. pociągu Warszawa – Wilno system zniechęca do zakupu biletów, pokazując pasażerom poniższą informację.


Komunikat ten zazwyczaj oznacza, że biletu nie da się kupić przez internet, tym razem jest to jednak możliwe, jeśli przewiniemy stronę w dół i odnajdziemy przycisk "dalej". PKP Intercity wymaga od pasażera nadzwyczajnych działań. I to przy okazji tak ważnej reaktywacji.

Reaktywacja pociągu po latach. W wydaniu z przesiadką

Od nowego rozkładu jazdy, czyli 11 grudnia br. pociąg „Hańcza”, dotychczas kursujący na trasie Kraków – Suwałki – Kraków, będzie kursował w wydłużonej relacji do stacji Mockava znajdującej się na terenie Litwy. Dzięki współpracy PKP Intercity z kolejami litewskimi LTG Link uzgodnione zostało obustronne skomunikowanie na stacji Mockava, pomiędzy pociągiem IC „Hańcza” a pociągiem LTG Link relacji Wilno – Mockava – Wilno.

Podróżowanie pomiędzy polskimi a litewskimi miastami będzie więc możliwe z jedną przesiadką. Składy będą podstawiane na ten sam peron, co ułatwi pasażerom przejście między pociągami. Podróż, pomimo że z przesiadką, będzie odbywała się na jednym bilecie.

– Cały czas rozwijana jest siatka połączeń umożliwiająca podróżnym sprawne poruszanie się po Polsce oraz do krajów sąsiednich. Już teraz pasażerowie z Polski mają do dyspozycji codzienne połączenia kolejowe z Berlinem, Pragą czy Bratysławą. Cieszymy się, że od grudnia będzie możliwość podróżowania także na Litwę – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

– Nasza oferta na Litwę to także atrakcyjne ceny biletów. Bilet z Krakowa do Wilna kosztuje 30 euro, a do Kowna – 25. Za podróż z Warszawy do Wilna pasażerowie zapłacą 25 euro, a do Kowna – 20. Od dziś bilety można kupić w kasach oraz przez internetowy system sprzedaży PKP Intercity oraz kolei litewskich – wyjaśnia Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Współpraca z Litwinami

Od 11 grudnia największe miasta Litwy i Polski połączą codziennie kursujące pociągi. Wspólnie z naszym partnerem, spółką PKP Intercity, zrealizowaliśmy międzynarodowe połączenie kolejowe, które zapewni zarówno ekologiczny środek podróżowania, jak i więź kulturową. Osoby podróżujące służbowo, młodzież, która chce poznać sąsiedni kraj lub pobawić się w Kownie, czy też goście, zamierzający świętować 700-lecie Wilna – już wkrótce każdy będzie mógł pociągiem dotrzeć do najważniejszych miast Litwy – mówi Linas Baužys, dyrektor generalny LTG Link.

Więcej o wadach i zaletach nowego połączenia piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony