Partnerzy serwisu:

PKP Intercity rozpoczyna letni sezon

Michał Szymajda 20.06.2017 7,8k

PKP Intercity rozpoczyna letni sezon
Gama na stacji w ZagórzuFot. Michał Szymajda
Od 23 czerwca rusza wakacyjna oferta PKP Intercity. W okresie letnim przewoźnik uruchomi codziennie ponad 400 pociągów kursujących po Polsce i Europie. Do dyspozycji pasażerów będzie blisko 100 wakacyjnych składów.
Średnio na dobę, we wszystkich składach PKP Intercity, będzie dostępnych około 130 tys. miejsc siedzących. W trasy wyruszą pociągi m.in. nad morze – do Kołobrzegu, Świnoujścia, Łeby, Ustki, Trójmiasta czy na Hel oraz na Warmię i Mazury – do Olsztyna, Działdowa i Iławy. Nowością w tym roku będzie możliwość podróży do Giżycka z Łodzi. W takiej relacji pojedzie pociąg TLK Niegocin. Wybierając się za granicę, pasażerowie będą mogli dojechać m.in. na Ukrainę, Węgry, Słowację do Czech, Austrii, Niemiec czy Rosji.

Pociągi w góry

W tym roku PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie z Warszawy w Beskid Śląski. Przewoźnik zapewnił dojazd do Zwardonia i Żywca, gdzie w okolicznej Świnnej można spędzić czas z dziećmi w Beskidzkim Centrum Nauki. Wybierając się do Bielska-Białej, najmłodsi mogą udać się do Muzeum Bajek, a trochę starsi do Muzeum Techniki i Włókiennictwa.

– Składami PKP Intercity podróżni dojadą także w Karkonosze, gdzie w Kudowie-Zdroju można zobaczyć Kaplicę Czaszek czy przejść się po Parku Narodowym Gór Stołowych. Pociągi przewoźnika dowiozą podróżnych również do Szklarskiej Poręby. Warto odwiedzić tam Wodospad Kamieńczyka i Park Ducha Gór. Natomiast do Jeleniej Góry, leżącej w okolicach Karkonoskiego Parku Narodowego, z atrakcjami takimi jak Zamek Chojny oraz dom noblisty Gerharta Hauptmanna, pasażerowie dojadą pociągiem Pendolino – czytamy w informacji prasowej PKP Intercity.

Stałym wakacyjnym punktem podróży tysięcy pasażerów jest Zakopane. Codziennie do stolicy Tatr będzie można dostać się kilkoma pociągami PKP Intercity. Składy przewoźnika docierają również w Bieszczady do Zagórza (niestety w jednym z dwóch przypadków konieczna będzie przesiadka na autobusy komunikacji zastępczej, które będą kursować na odcinku Tarnów – Zagórz. Do samego Zagórza dojedziemy wyłącznie pociągiem TLK 53153 z Bydgoszczy).

Informacja pasażerska i zakup biletu

Podczas wakacji podróżni będą mogli skorzystać z pomocy informatorów mobilnych, którzy będą dyżurować na 11 największych dworcach kolejowych w kraju w terminach: 23-26 czerwca, 11, 15, 30, 31 sierpnia oraz 1-4 września. Dodatkowe wsparcie informacyjne dla podróżnych pojawi się również w trzech kurortach nadmorskich: Kołobrzegu, Międzyzdrojach i Władysławowie.

– Osoby, które planują podróż lub chcą dowiedzieć się, jakim zainteresowaniem cieszy się dane połączenie mogą śledzić prognozy frekwencji w pociągach PKP Intercity na stronie www.intercity.pl. Bilety na połączenia PKP Intercity można kupić w kasach, przez Internet oraz w aplikacji IC Mobile Navigator – informuje PKP Intercity.

Problemy na liniach objazdowych

PKP PLK 11 czerwca rozpoczęły modernizacje dwóch bardzo ważnych szlaków kolejowych: z Warszawy do Lublina i z Warszawy do Poznania. Niestety już pierwszy dzień pokazał, że w większości przypadków nie udaje się realizować rozkładu jazdy, który i tak został bardzo wydłużony, jak w przypadków połączeń stolicy kraju z Wielkopolską. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Niestety opóźnienia na obu połączeniach wciąż występują. O sprawie będziemy pisać.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony