Partnerzy serwisu:

PKP Intercity: Rodziny coraz chętniej wybierają nasze pociągi

Michał Szymajda 17.06.2021 1,9k

PKP Intercity: Rodziny coraz chętniej wybierają nasze pociągi
Fot. PKP Intercity (zdjęcie ilustracyjne)
Rodziny z dziećmi szybko wracają do podróżowania koleją – uważa PKP Intercity. Przewoźnik przewiduje, że m.in. dzięki licznym ofertom i zniżkom dla tej grupy podróżnych, w tegoroczne wakacje rodzinne podróże będą cieszyć się dużą popularnością.
Jak przekazuje w informacji prasowej PKP Intercity, ostatnie tygodnie pokazują, że rodziny bardzo szybko wracają do podróżowania pociągami.

– Wraz ze znoszeniem obostrzeń, dynamicznie rośnie zainteresowanie podróżnych biletami rodzinnymi. Przełomem był tydzień 31 maja – 6 czerwca, kiedy na podstawie Biletu Rodzinnego bądź zniżek na Kartę Dużej Rodziny podróżowało ponad dwa razy więcej osób niż w tygodniu 3-9 maja i niemal 4 razy więcej niż w połowie kwietnia. Z każdym tygodniem rośnie również liczba biletów wydawanych dzieciom poniżej 4. roku życia i biletów sprzedawanych starszym dzieciom i uczniom. W stosunku do okresu 10-16 maja tydzień 31 maja – 6 czerwca przyniósł wzrost o 99% – czytamy w informacji prasowej przesłanej przez spółkę.

 – Bardzo nas cieszy to, jak szybko rodziny z dziećmi wracają do pociągów. Osoby podróżujące z najmłodszymi dostrzegają i doceniają zalety kolei, dzięki którym podróż jest okazją do miłego spędzenia czasu w gronie najbliższych. Dodatkowo mamy przygotowane różnorodne oferty i zniżki, które sprawiają, że rodzinne podróże koleją są korzystne cenowo. Na wakacje uruchamiamy wiele sezonowych połączeń, dzięki którym łatwo będzie dotrzeć do turystycznych miejscowości. Prognozujemy, że tegoroczne lato będzie stało pod znakiem rodzinnych wyjazdów – powiedział Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Podróżującym w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia przewoźnik oferuje Bilet Rodzinny. Dzięki niemu każdy z członków grupy otrzyma 30% zniżkę na bilet. Osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień. Z ulg skorzystają również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowej ulgi 37% otrzymają również 30% upustu na zakupione bilety – wystarczy, że przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie. Warto pamiętać, że dzieci poniżej 4. roku życia podróżują pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Wystarczy jedynie pobrać dla nich bilet jednorazowy z ulgą 100%. Starsze dzieci i młodzież otrzymują zniżkę w wysokości 37%.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony