Partnerzy serwisu:

PKP Intercity ripostuje: Nie mamy od kogo pożyczyć spalinowych lokomotyw

Michał Szymajda 01.02.2016 733

PKP Intercity ripostuje: Nie mamy od kogo pożyczyć spalinowych lokomotyw
PKP Intercity brakuje sprawnych lokomotyw spalinowych, które mogły poprowadzić pociągi na liniach niezelektryfikowanych.Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
– W związku z awariami lokomotyw spalinowych zrobiliśmy rozeznanie rynku, aby wypożyczyć jednostki od innych przewoźników. Potrzebujemy lokomotywy z możliwością ogrzania wagonów. W jednym przypadku jednostki starszego typu byłyby dla nas dostępne, ale wyłącznie sezonowo. W drugim przypadku możemy pożyczyć jedną lokomotywę – powiedziała Beata Czemerajda.
PKP Intercity zareagowało na artykuł „Zamiast pociągu pojedzie Krzyś. Męczarnia z komunikacją zastępczą trwa”. Chodzi o brak własnych spalinowych lokomotyw przewoźnika, które zastępowałyby na niezelektryfikowanych liniach spalinowe Gamy, które w ostatnich dniach bardzo często odmawiają posłuszeństwa.

Przedstawiciel przewoźnika dodaje, że rynek lokomotyw spalinowych w Polsce, które można wypożyczyć, jest mikroskopijny.

– Dlatego przeprowadzone w ostatnim roku inwestycje w tabor spalinowy były nam tak bardzo potrzebne. Chodzi o modernizację 20 lokomotyw spalinowych SM42 i zakup 10 lokomotyw Gama – powiedziała rzeczniczka przewoźnika.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony