Partnerzy serwisu:

PKP Intercity Remtrak wygrało licytację zakładów w Opolu

Jakub Madrjas 12.11.2020 64

PKP Intercity Remtrak wygrało licytację zakładów w Opolu
Fot. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola/facebook
PKP Intercity Remtrak wygrało licytację komorniczą byłego zakładu Wagon Opole. – To ważny krok ku przejęciu zakładu – podkreśla spółka.
9 listopada br. odbyła się licytacja komornicza przedsiębiorstwa naprawy taboru (byłego Wagon Opole), w której najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka PKP Intercity Remtrak sp. z o.o. – To ważny etap w procesie przejęcia przedsiębiorstwa – informuje Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity. – Zakłady z ul. Rejtana mają szansę znaleźć nowego i wiarygodnego właściciela – cieszy się na Facebooku prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski.

Obecnie trwa postępowanie sądowe, w wyniku którego zostanie wydany wyrok. Zawarcie umowy zakupu przedsiębiorstwa będzie możliwe po uprawomocnieniu się wyroku sądu. – Ze względu na dobro prowadzonych czynności zmierzających do przejęcia przedsiębiorstwa naprawy taboru PKP Intercity nie komentuje sprawy – informuje przedstawicielka PKP IC.  

Jak przypomina Zakrzewska, w maju 2020 roku PKP Intercity Remtrak wydłużyło do 31 grudnia 2021 roku umowy dzierżawy części przedsiębiorstwa naprawy taboru byłego Wagon Opole. Spółka opracowuje obecnie długoterminowy plan rozwoju opolskiego przedsiębiorstwa uwzględniający przygotowanie do jego przejęcia. – PKP Intercity Remtrak zamierza rozwinąć Wagon Opole i zwiększyć zatrudnienie w zakładzie. Plany uwzględniają, że zakład w Opolu wraz z obecnymi oddziałami spółki w Warszawie i Idzikowicach będą wykonywać naprawy wagonów zabezpieczające w pełni potrzeby eksploatacyjne PKP Intercity – podaje przedstawicielka przewoźnika.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony