Partnerzy serwisu:

Remtrak przebuduje z wolnej ręki wagon pasażerski dla PLK

Michał Szymajda 20.08.2021 7,5k

Remtrak przebuduje z wolnej ręki wagon pasażerski dla PLK
Wnętrze hal Remtrakufot. M. Szymajda
Zależna od PKP Intercity spółka Remtrak, zajmująca się głównie naprawą wagonów dla spółki-matki, tym razem zajmie się specjalistycznym wagonem należącym do PKP PLK. W tym wypadku nie było przetargu.
Jak poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowej, przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy, w tym naprawy na poziomie utrzymania P5, wagonu typu 111Ac, a więc przebudowanego niegdyś wagonu popularnej serii 111A. Pojazd należy do warszawskiego Centrum Diagnostyki PKP PLK. W terminologii PLK wagon opisany jest jako „socjalny”, osadzony jest na standardowych, starszych wózkach typu 4ANc.

Zlecenie trafiło w ręce Remtraku bez przetargu. Dlaczego? PLK uzasadnia, że „z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze – transport wagonu w obecnym stanie technicznym byłby mocno utrudniony i kosztowny”. Zarządca infrastruktury uzasadnia też, że „ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn po stronie zamawiającego, której nie mógł przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia”. Koszt remontu wagonu to aż 2,1 mln złotych netto.

PKP PLK podpisało ze spółką PKP Intercity Remtrak umowę w dniu 9 sierpnia.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony