Partnerzy serwisu:

PKP Intercity o zmianach w Remtraku: Trzeba zintensyfikować inwestycje

Jakub Madrjas 26.10.2020 6,4k

PKP Intercity o zmianach w Remtraku: Trzeba zintensyfikować inwestycje
Fot. ms, rynek-kolejowy
Zbigniew Ciemny, prezes spółki PKP Intercity Remtrak został odwołany. Wystartowało postępowanie na nowego prezesa i członka zarządu. Uzupełniamy tekst o stanowisko PKP Intercity.
Prezesem Remtraku od wielu lat był Zbigniew Ciemny – jeszcze przed przekształceniem ZUT Remtrak w PKP Intercity Remtrak. W ubiegłym tygodniu został odwołany ze stanowiska. W zarządzie nie było innych osób, w związku z czym do pełnienia funkcji prezesa został oddelegowany Zbigniew Wojtas, przewodniczący Rady Nadzorczej. 

Teraz spółka opublikowała dwa ogłoszenia o postępowaniach kwalifikacyjnych – na nowego prezesa oraz na członka zarządu. Nowym prezesem ma być osoba, która posiada wykształcenie wyższe, pięcioletni staż pracy i trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub z prowadzenia własnej działalności. Podobne wymagania dotyczą członka zarządu. Otwarcie zgłoszeń nastąpi 10 listopada 2020 roku. 

Od kilku lat Remtrak dynamicznie się rozwijał. W ramach trzeciego etapu rozbudowy zakładu powstały już trzy hale produkcyjne. Zakończenie wartej 135 mln zł modernizacji planowane jest w drugim kwartale 2021 r. Niedawno podjęto też decyzję o przejęciu przez Remtrak upadającego Wagonu Opole.

Aktualizacja: Stanowisko PKP Intercity

Rzeczniczka PKP Intercity Katarzyna Grzduk przesłała stanowisko przewoźnika w sprawie zmian w Remtraku. – PKP Intercity Remtrak w latach 2016-2020 rozwijała się na wielu polach, zapewniając tym samym większe możliwości realizacji przeglądów i napraw taboru kolejowego. Jednak wraz z realizacją strategii rozwojowych w grupie kapitałowej PKP Intercity jest potrzeba zintensyfikowania działań w obszarze inwestycji w zaplecza techniczne oraz jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju kompetencji naprawczo-modernizacyjnych. W związku z powyższym 14 października rada nadzorcza PKP Intercity Remtrak podjęła decyzję o odwołaniu Pana Zbigniewa Ciemnego z pełnionej funkcji Prezesa Zarządu, doceniając wkład, zaangażowanie oraz dotychczasowe działania, a także o wszczęciu postępowań kwalifikacyjnych na stanowiska Prezesa Zarządu i Członka Zarządu PKP Intercity Remtrak – poinformował przewoźnik.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony